Vívás: remek békessys szereplés a diákolimpián

Vívás: remek békessys szereplés a diákolimpián
© Fotó: Békessy Béla Vívó Klub
Debrecen – Nagyüzem a pástokon, a fiatal vívóké volt a terep a BOK Csarnokban a hétvégén – tájékoztatott a Békessy Béla Vívó Klub.

Péntektől vasárnapig tartottak a küzdelmek a BOK Csarnokban, ahol az Országos Sulivívó Találkozót, valamint ezzel egybekötve az Országos Sulivívó Diákolimpiát (A és B) rendezték meg. Az első napon a legfiatalabbak részére úgynevezett tudáspróbát rendezett a Magyar Vívó Szövetség. A diákolimpia B kategóriás viadalain, melyen a versenyengedéllyel nem rendelkezők indultak, több mint hatszázan vetélkedtek a fegyvernemenkénti hat, azaz mindösszesen 36 kategóriában.

Közel száz debreceni ifjú vívó is ott volt a nyári világbajnokság helyszínén. A tudáspróbán a Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája egy nagyobb, Sárándról egy kisebb delegáció mérte fel, hol tart éppen. A Diákolimpián mindhárom fegyvernemben szépen csillogó érmeket szereztek a cívisvárosi diákok, akik a szombati A kategóriás megmérettetésen, illetve a csapatversenyeken is remekeltek.

A rendezvény megnyitóján Csampa Zsolt, a Magyar Vívószövetség elnöke hangsúlyozta, a sulivívó-program valódi sikertörténet. A rendezvény díszvendége, a Vasas kétszeres olimpiai bajnok klasszisa, Szilágyi Áron ezúttal a pást mellett játszotta a főszerepet.

– Békessy Béla Vívó Klub –


A hajdú-bihari eredmények

B kategória, férfi kard, II. korcsoport: 15. Irinyi Tamás (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 27. Lukács Péter (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

B kategória, női kard, I. korcsoport: 3. Balla Jázmin (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola) bronzérmet

B kategória, női kard, V. korcsoport: 1. Szegedi Zsófia Katalin (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

B kategória, férfi párbajtőr, II. korcsoport: 1. Oszter-Barcsay Dominik (Huszár Gál Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda), 26. Kovács András (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája)

B kategória, férfi párbajtőr, III. korcsoport: 3. Tóth Miklós (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 23. Kozma Bence (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája)

B kategória, férfi párbajtőr, IV. korcsoport: 8. Beregszászi Ábel (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

B kategória, női párbajtőr, II. korcsoport: 19. Farkas Panna (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), Széles Hanna (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája)

B kategória, női párbajtőr, III. korcsoport: 3. Szekeres Blanka (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 13. Nagy Blanka Virág (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 24. Széles Ágnes (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 26. Szögi Lilian Eszter (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 34. Szekeres Abigél (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 37. Borbás Lili Emma (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája), 40. Serra-Páka Dorottya Anna (Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola)

A kategória, férfi kard, II. korcsoport: 8. Görög Benedek (Gönczy Pál Sport és Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk.)

A kategória, férfi kard, III. korcsoport: 41. Nagy Péter (Lilla Téri Általános Iskola), 53. Mező István Ottó (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 60. Czill Soma (Szent József Ált. Isk.)

A kategória, férfi kard, IV. korcsoport: 5. Bányai Endre Marcell (Debreceni Hatvani István Ált. Isk.), 15. Sápi Vince (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma), 53. Dobai Attila (Epreskerti Általános Iskola), 59. Szabados Péter (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, női kard, II. korcsoport: 3. Lizák Fanni (Lilla Téri Általános Iskola)

A kategória, női kard, III. korcsoport: 43. Halasi-Kovács Anna Zsófia (Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.)

A kategória, női kard, IV. korcsoport: 3. Wladimir Véda Anna (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, női kard, V. korcsoport: 6. Simon Petronella (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, férfi tőr, III. korcsoport: 39. Matolcsy Donát (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, férfi tőr, V. korcsoport: 16. Nagy András Zsigmond (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, női párbajtőr, II. korcsoport: 30. Szabó Emma (Bocskai István Ált. Isk.)

A kategória, női párbajtőr, III. korcsoport: 30. Szabó Panna Éva (Ibolya Utcai Általános Iskola), 58. Papp Viktória (Svetits Katolikus Ált. Isk.)

A kategória, női párbajtőr, IV. korcsoport: 22. Kocsis Evelin (Szoboszlói Úti Általános Iskola), 40. Babinszki Anna (Lilla Téri Általános Iskola), 45. Vásárhelyi Éva (Jókai Mór Református Általános Iskola), 84. Kiss Nelli (Debreceni Hatvani István Általános Iskola), 97. Fedor Nóra Napsugár (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma)

A kategória, női párbajtőr, V. korcsoport: 3. Kálmán Gyöngyvér Rebeka (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium), 14. Varga Dóra (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája), 39. Budai Marianna (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája)

A kategória, női párbajtőr, VI. korcsoport: 17. Reményi Réka (Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium), 22. Karcagi Petra (Szent Bazil)

A kategória, férfi párbajtőr, III. korcsoport: 41. Kandi Bence (Huszár Gál Ált. Isk.), 57. Kovács Bálint (Ibolya Utcai Általános Iskola), 87. Bolzoni Sebestyén (DE Kossuth Gyak Ált. Isk.)

A kategória, férfi párbajtőr, IV. korcsoport: 9. Szodoray-Parádi Hunor (Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája)

A kategória, férfi párbajtőr, V. korcsoport: 29. Kiss Balázs (Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium), 39. Széll Sámuel Marcell (DE Kossuth Gimn.)

A kategória, férfi párbajtőr, VI. korcsoport: 8. Balogh Szabolcs (DE Kossuth Gimn.), 21. Kormos Levente (DE Kossuth Gimn.)

A kategória, női párbajtőr, V. korcsoport, csapat: 2. DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája (Budai Marianna, Kálmán Zille Réka, Varga Dóra Lívia)

A kategória, férfi párbajtőr, IV. korcsoport, csapat: 4. Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma (Kiss István Ádám, Nótáros Balázs, Szücs Edvin)

A kategória, férfi párbajtőr, VI. korcsoport, csapat: 2. DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája (Balogh Szabolcs Roland, Kormos Levente Gábor, Széll Sámuel Marcell)

A kategória, női kard, V. korcsoport, csapat: 1. DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája (Fekete Ágnes, Simon Petronella, Wladimir Véda Anna)


Debrecen - Kálmán Gyöngyvér magabiztos vívással nyerte az eszéki kadet nemzetközi párbajtőrversenyt, de a diákolimpia vasárnapi csapatversenyein is jutott a debrecenieknek érem - olvasható az Interfencing DSC közleményében. Kálmán Gyöngyvér a szombati bronzérmes diákolimpiai szereplést követően v...