Világkupa-győzelmek és bajnoki címek a debrecenieknek

Vágó Csongor és Tóth Máté a magyar bajnokságon egymás ellen döntőztek
Vágó Csongor és Tóth Máté a magyar bajnokságon egymás ellen döntőztek - © Fotó: Magánarchívum
Debrecen, Mikepércs – Nem kevesebb mint 19 éremmel térhettek haza a shogun SE karatékái a magyar bajnokságról.

A Dream Cup ­World elnevezésű karate világkupán harcoltak a Shogun SE debreceni és mikepércsi utánpótláskorú versenyzői. A Budapesten megrendezett viadalon 18 ország 420 versenyzője állt tatamira, éppen ezért kiemelendő, hogy a hajdúsági karatékák 2 arany-, 5 ezüst- és 2 bronz­éremmel zártak. A shogunosok közül Sólyom Anna és Balázs Ákos állhatott a dobogó legfelső fokára.
Szintén a fiatalok adhattak számot tudásukról a pestszentimrei Sportkastélyban megrendezett Knock Down utánpótlás magyar bajnokságon. A seregszemlén 14 szervezet 57 klubjának 400 versenyzője mérettetett meg küzdelemben. A Shogun SE képviselői 8 arany-, 6 ezüst- és 5 bronzérmet szereztek a magyar bajnokságon.

Eredmények

Világkupa

Formagyakorlat:

Első helyezett: Sólyom Anna.

Második helyezett: Balázs Panni, Makay Zétény.

Hatodik helyezett: Szabó Eszter

Küzdelem:

Első helyezett: Balázs Ákos.

Második helyezett: Sólyom Anna, Baranyai Máté, Kerékgyártó Csenge.

Harmadik helyezett: Gavallér Dávid, Dankó Gréta

Magyar bajnokság

Első helyezett: Görög Léna, Tóth Máté, Bessenyei Csongor, Pósán Zéti, Csaplovics Enikő, Baranyai Máté, Balázs Ákos, Dankó Gréta.

Második helyezett: Rácz Viktória, Kerékgyártó Csenge, Vágó Csongor, Pál Zsófi, Bagdi Alexa, Makay Zétény.

Harmadik helyezett: Soós Olivér, Boros Krisztián, Lisztes Balázs, Farkas Bálint, Csiki Renáta