Világbajnoki szintidőket úsztak, korosztályos rekordokat döntöttek a debreceni uszonyosok

Világbajnoki szintidőket úsztak, korosztályos rekordokat döntöttek a debreceni uszonyosok
© Fotó: Debreceni Búvárklub
Debrecen, Kecskemét – Nem kevesebb, mint 14 korosztályos magyar bajnoki címet szereztek a Debreceni Búvárklub versenyzői a hétvégén, Kecskeméten megrendezett Cápa-Serdülő-Junior Uszonyosúszó Országos Bajnokságon.

A csapat és a teljes honi mezőny legeredményesebb tagja Szabó Anita lett, aki ifjúság korosztályban szerzett 7 egyéni-, és 3 váltó aranyérmet a 2 évvel idősebb juniorok mezőnyében, ráadásul 4 versenyszámban is teljesítette a szintidőket a jövő nyári junior Világbajnokságra.

A még csak gyermek korosztályú Lipők Larion a serdülő fiúk között mutatta meg nem mindennapi képességeit, a megszerzett arany-, és ezüstérmei mellé 4 egyéni versenyszámban is gyermek országos csúcsot úszott.

A csapat erejét mutatja, hogy mindhárom korosztályban születtek érmes helyezések, hiszen a bajnoki címet szerzők mellett a 8-9 éves cápák mezőnyében Dobos László és Bánhegyesi Ádám, a 12-13 éves serdülőknél Linzenbold Zsófia és Pázmányi Sándor, a 16-17 éves junioroknál pedig Szűcs Rebeka és Dobránszky Hanna is szerzett egyéni érmeket.

A váltó versenyszámokban mind a Mészáros Ákos, Pázmányi Sándor, Béres Attila, Lipők Larion összeállítású serdülő fiú, mind pedig a Szabó Anita, Dobránszky Hanna, Makszim Csenge, Szűcs Rebeka alkotta junior lány kvartett minden váltó versenyszámot meg tudott nyerni.

– Debreceni Búvárklub –


Eredmények részletesen:

Országos Bajnokok:

serdülő fiúk:

Lipők Larion: 200 méteres uszonyos gyorsúszás (gyermek országos csúccsal!)

Mészáros Ákos, Pázmányi Sándor, Béres Attila, Lipők Larion: 4×50, 4×100 és 4×200 méteres váltó

junior lányok:

Szabó Anita: 50 és 100 méteres búvárúszás, 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszás, 50, 100 és 400 méteres uszonyos felszíni úszás

Szűcs Rebeka: 400 méteres búvárúszás

Szabó Anita, Makszim Csenge, Dobránszky Hanna, Szűcs Rebeka: 4×50, 4×100 és 4×200 méteres váltó

Ezüstérmesek:

cápa fiúk:

Dobos László: 50 méteres uszonyos pillangó, 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszás

serdülő fiúk:

Lipők Larion: 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszás (mindkettőt gyermek országos csúccsal!)

serdülő lányok:

Linzenbold Zsófia: 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszás

Bronzérmesek:

cápa fiúk:

Dobos László: 200 méteres uszonyos gyorsúszás

Bánhegyesi Ádám: 50 méteres uszonyos pillangó úszás

cápa lányok:

Jakab Eszter, Homoki Nóra, Kovács Flóra, Linzenbold Zselyke: 4×50 méteres uszonyos gyors váltó

serdülő lányok:

Linzenbold Zsófia: 200 méteres uszonyos gyorsúszás

Linzenbold Zsófia, Linzenbold Zselyke, Jakab Eszter, Szilágyi Panna: 4×50 méteres váltó

serdülő fiúk:

Pázmányi Sándor: 100 és 200 méteres uszonyos gyors úszás, 200 és 400 méteres felszíni úszás

junior lányok:

Dobránszky Hanna: 100 méteres búvárúszás








hirdetés