Versenyben maradni a hetedik helyezésért

Kőkemény ütközetre lehet számítani a két csapat között szerdán este a Debreceni Sportuszodában - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – Az első mérkőzést a Vasas nyerte, hogy a párharc folytatódjon, szerdán győznie kell a Debrecennek.

Az alapszakaszt követően kiderült, hogy az E.ON Férfi OB I rájátszásában a DVSE a Vasas Plaket alakulatával vetélkedhet a küzdelemsorozat 7-10. helyéért, a két együttes az egyik fél két nyert meccséig tartó párharcának első felvonására másfél hete került sor a fővárosban.

A találkozó rendkívül szoros küzdelmet hozott, két negyedet követően döntetlen volt az állás az angyalföldiek otthonában, azonban a harmadik etap kétgólos Vasas-előnnyel zárult. Az fórjukat végül megtartották a piros-kékek, ennek következtében 12–10-re megnyerték az első felvonást.

Csak a győzelem

A fentebb említett meccs „visszavágójára” szerdán 18 órától kerül sor a Debreceni Sportuszodában. A hamarosan atyai örömök elé néző Varga Tamás tanítványainak muszáj lenne legyőzniük a Vasast, ugyanis csak ebben az esetben következhet a mindent eldöntő harmadik meccs, amelynek győztese harcba szállhat a 7-8. helyért.

Egy esetleges cívisvárosi vereség esetén a DVSE a 9. helyért folytathatja a bajnoki rájátszást.