Vereséggel köszönt el a kézilabda NB I-től a Balmazújváros

Padlón a Balmazújváros, a kézilabdázók kiestek az élvonalból
Padlón a Balmazújváros, a kézilabdázók kiestek az élvonalból - © Fotó: Matey István, archív
Balmazújváros – A hajráig jól tartotta magát a Balmaz, ám a végjátékban már a rivális dominált.

A balmazújvárosi kézilabdázók Orosházán igyekeztek szép búcsút venni az élvonaltól. A szombati meccset Balázs Sándor duplája nyitotta, a hazaik részéről Knezevics kezdte meg a gólgyártást (1–2). A meccs elején a Balmaz akarata érvényesült, Stojanovics találatával már hárommal mentek a hajdúságiak a tizedik perc végén (5–8). A Békés megyeiek egészen a 22. minutumig az üldöző szerepét töltötték be, ám ekkor Németh László révén először vezettek a hazaiak, mégpedig egyetlen góllal (12–11). A szünetben döntetlen, 15–15-ös állás szerepelt a csarnok eredményjelzőjén.

A második félidőben sem keltette megszeppent együttes benyomását az Újváros, sőt 21–21 után egy háromgólos sorozattal lépett el riválisától Tréki Tamás legénysége. A hajrában már Buday Dániel gárdája vette a kezébe az irányítást, az orosháziaknál elsősorban a légiósok termelték a gólokat. A 30–28-as vereséget szenvedő balmazújvárosiak még nem engedhetnek le, ugyanis a Liga Kupa döntőjében az Egerrel csapnak össze Bali Richárdék.
Az első meccset kedden este, 18 órától rendezik a hevesiek csarnokában, a visszavágóra pénteken kerül sor a Kőnig Rendezvényközpontban.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALMAZÚJVÁROSI KK 30–28 (15–15)

Orosháza, 300 néző. V: Bacs, Bóna

OROSHÁZA: Szabó L. – Komporály 2, Ferenczi 3, Knezevics 8 (1), Markoszki 6, Milas 2 (1), Németh L. 1. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), Srsen 2, Z. Radojevics 3, Antal, Németh G., Pásztor M. 1, Tárkányi 2. Edző: Buday Dániel

BALMAZÚJVÁROS: Paul – M. Dioris 4, Sztojanovics 3, Balázs 3, Rasic, Bali 4, Kekezovics 7 (5). Csere: István 1, Martinez, Jordán, Vahnovics 2, Vranac 1, Temesvári, Hanták 3. Edző: Tréki Tamás

Kiállítások: 8, ill. 10 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5

Mesterszemmel:

Buday Dániel: – Az utóbbi időben elkényeztetett a csapat. Nagyon akart, és néhány kiemelkedő teljesítménynek, a nagy szívének, akaratának köszönhetően győzött.

Tréki Tamás: – Nagyon akartunk nyerni, de sok hibával, idényvégi formában játszottunk. Huszonnégy–huszonegynél egy technikai hiba miatt pillanatok alatt fordított az Orosháza.