Vereség várt Fehérváron a lányokra

Fehérvár KC vs. DVSC-TVP
Fehérvár KC vs. DVSC-TVP - © Fotó: Dernecsényi István
Debrecen – A DVSC-TVP hétközi bajnokin lépett pályára Székesfehérváron szerdán délután. A meccs rangadónak számított, hiszen mindkét alakulat célja a középház első fele, ráadásul a Fehérvár és a Loki is 4-4 ponttal állt az összecsapás előtt.

A meccs első félideje azt hozta, amit előzetesen várni lehetett, azaz rendkívül kiegyensúlyozott volt a csata. Potyogtak a gólok, a védekezések nem igazán álltak össze egyik oldalon sem. Felváltva vezettek a felek, egy alkalommal három góllal megugrottak a hazaiak, de Varga József időt kért, majd fordított a csapat. A játékrész hajrájában már a Lokinál volt a fór, végül 17–16-os DVSC előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Nem kezdte jól a második 30 percet a hajdúsági alakulat, tíz perc elteltével 21–19-re a vendéglátók vezettek. Óriási küzdelem folyt a pályán, Bakó Botond tanítványai már 4 találattal is mentek, de a piros-fehérek „kapaszkodtak”, Deszpotovics gólerős játékának is köszönhetően felzárkóztak egy találatra (26–25). A minimális különbség megmaradt a hajrára is, az utolsó percben szerzett Mayer-góllal 29–27-re nyert a Fehérvár.

A Loki legközelebb szeptember 29-én, kedden javíthat a bajnokságban, akkor a Siófok lesz a debreceniek vendége a Hódosban.

FEHÉRVÁR KC–DVSC-TVP 29–27 (16–17)

Székesfehérvár, 600 néző. V: Bán, Szloska

FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer, Herr A. 3, TÁPAI SZ. 8 (1), MAYER 5, BANDELIER 5, Tanabe 1. Cs: SIPEKI (kapus), Hajduch, Csáki 2, Horváth B., Emberovics, ISITATE 5. Edző: Bakó Botond

DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, B. KLIKOVAC 5, Karnik Sz. 4 (1), DESZPOTOVICS 5, KUDOR 5, KELEMEN 4. Cs: Víg (kapus), Garbuz 2, Siska, Szilágyi Á. 1, Sirián, Slakta. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása: 6. p.: 4-4. 12. p.: 7-6. 18. p.: 9—10. 24. p.: 13—14. 28. p.: 14—16,. 34. p.: 18-18. 40. p.: 20-19. 46. p.: 24-20. 52. p.: 26-23. 58. p: 28-26.

Kiállítások: 4 ill. 8 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 1/1

MESTERMÉRLEG

Bakó Botond: – Aki azt gondolta, hogy ez könnyű győzelem lesz, az nagyon pozitív szemszögből nézte a mérkőzés előzményeit. Nem egy kínkeserves, kiszenvedett siker volt, hanem jó játékkal harcoltuk ki. Az első félidei védekezésünk nem volt rendben, mert a legutóbbi, MTK elleni vereség után nagy nyomás volt rajtunk, de megmutatta a csapat, hogy tud kézilabdázni.Varga József: – Gratulálok a hazai csapat minimális győzeleméhez.