Úszó Eb – Harmincegy magyar úszó utazik Londonba

Budapest – Harmincegy magyar úszó vesz részt a májusi londoni Európa-bajnokságon. A magyar szövetség elnöksége szerdai ülésén hagyta jóvá a Hargitay András szövetségi kapitány által előterjesztett névsort.

A kontinensviadalon a magyaroktól húsz férfi és tizenegy női úszó utazhat Londonba. Bár a riói olimpiai felkészülésére koncentráló Gyurta Dániel nem tér vissza régi sikerei helyszínére – az eseményt ugyanabban az olimpiai úszóközpontban rendezik, ahol a 2012-es játékokat, amelyen aranyérmes lett -, őt leszámítva minden magyar klasszis ott lesz a rajtköveken.

Hosszú Katinka hat számban indul – az előzetesen megjelent hírekkel ellentétben 400 vegyesen is úszik -, e tekintetben ő a rekorder a csapatban. A férfiaknál Cseh László és Telegdy Ádám nevezett négy számban.

“Az olimpia jegyében állítottuk össze a csapatot, az edzőbizottsággal teljes egyetértésben, azzal a céllal, hogy a remélhető nagyszerű szereplés mellett még plusz kvótákat tudjunk szerezni Rióra” – indokolta a csapat összetételét Hargitay András szövetségi kapitány. – “Arra is látunk lehetőséget, hogy a váltókban még kvalifikáljunk, vagy még javítsuk a győri ob-n elért időket, így örömmel fogadtam, hogy Hosszú Katinka vállalja a 4×200-as váltóban az indulást.”

A kapitány hozzátette, szerda reggel kellett kivenni a csapatból Molnár Flórát, aki betegséggel bajlódott, ezért edzője üzent, nem tud megfelelően felkészülni az Eb-re.

A londoni vizes Eb-n az úszók május 16. és 22. között versenyeznek.

A magyar úszócsapat a londoni Eb-re:

férfiak:

Balog Gábor (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát)
Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors)
Biczó Bence (100 m pillangó, 200 m pillangó)
Bohus Richárd (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát)
Cseh László (50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó, 200 m vegyes)
Financsek Gábor (50 m mell, 100 m mell)
Földházi Dávid (100 m hát, 200 m hát)
Grátz Benjámin (200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes)
Gyurta Gergely (800 m gyors, 1500 m gyors, 400 m vegyes)
Holoda Péter (50 m gyors, 100 m gyors)
Horváth Dávid (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell)
Kenderesi Tamás (50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó)
Kis Gergő (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors)
Kozma Dominik (100 m gyors, 200 m gyors)
Pulai Bence (50 m pillangó, 100 m pillangó)
Rasovszky Kristóf (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)
Takács Krisztián (50 m gyors, 100 m gyors)
Telegdy Ádám (200 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 50 m pillangó)
Verrasztó Dávid (400 m vegyes)
Zámbó Balázs (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát)

nők:

Burján Kata (100 m hát, 200 m hát)
György Réka (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes)
Hosszú Katinka (100 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 100 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes)
Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes)
Juhász Adél (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)
Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)
Késely Ajna (100 m gyors, 200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors)
Risztov Éva (400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)
Sebestyén Dalma (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell, 200 m pillangó)
Szilágyi Liliána (100 m pillangó, 200 m pillangó)
Verrasztó Evelyn (100 m gyors, 200 m gyors, 100 m pillangó, 200 m vegyes)

– MTI –

Címkék: ,


Sporthírek






hirdetés