Ünnepi programok a megyében

Ünnepi programok a megyében
Nézze meg, hogy milyen programokkal várják az érdeklődőket megyénk településein az ünnepi hétvégén  (augusztus 17-20.).

Álmosd

Falunap (Miskolczy-park TSZ-kert)

augusztus 19. – vasárnap

8.00: Motoros felvonulás

9.00: A rendezvény megnyitója, Bocskai kupa – Kispályás labdarúgó bajnokság, Főzőverseny, Aszfaltrajz verseny, Kerékpáros és motoros ügyességi verseny, zsákbafutás, egyéb vetélkedők

14.00: Fogathajtó verseny, Tűzoltó bemutató, A falu legerősebb embere verseny, Nagypályás labdarúgó mérkőzés

15.00: Kuckó művésztanya – Vásári komédiák

15.50: A Nyírábrányi Néptánc Együttes műsora

16.30: A budapesti 7 mérföldes Gyerekszínház bemutatója „Bors néni” címmel – Bors néni születésnapja

18.00: A Debreceni Népi Együttes műsora

18.30: Énekel Patai Anna (Megasztár 5)

19.00: Tini Dance Center show.

20.00: Karaokee vetélkedő

21.00: A Fresh együttes műsora

21.30: Zene éjfélig-táncos mulatság

 

Balmazújváros

XIII. Kastélykerti Esték

augusztus 17. – péntek

9.00: főzőverseny. Napközben: “Zöld” sátor-játszóház, helyi termékek, környezeti tanácsadás, “Érzékenyítő sátor” – látássérültek, mozgássérültek – elfogadó, befogadó hely (Hortobágyi út-pásztorok tere)

12.00: Pötyi szálló -névadó ünnepsége, a “Tiszta udvar-rendes ház” díj átadása, jó ebédhez szól a nóta

13.00: Pásztorszobrok átadása (Hortobágyi út-pásztorok tere)

15.00: Duna Művészegyüttes Hamupipőke c. táncjátéka (Veres Péter ÁMK és AMI színházterem)

16.00: VIII. Balmaz-Art Alkotótábor munkáiból kiállítás megnyitó (Veres Péter ÁMK és AMI kiállítóterem)

17.00: Ötórai tea – vendég: Rakonczay Gábor óceánjáró kenus (Polgármesteri Hivatal Házasságkötő terem)

18.00: Szokolay&Szokolay koncert (Veres Péter ÁMK és AMI színházterem)

20.00: Hímes Néptáncegyüttes műsora (Kastélykert – szabadtéri színpad)

20.30: Duna Művészegyüttes: Örökkön-örökké táncjáték (Kastélykert – szabadtéri színpad)

22.00: Gajdos zenekar koncertje (Kastélykert – szabadtéri színpad)

augusztus 18. – szombat

7.00: Sziki-tavi horgászverseny és Sellő nap (Sziki-tó)

9.00: VI. Kastélykupa – strandfoci körmérkőzés (Kamilla Gyógy-, Termál és Strandfürdő)

15.00: kitüntető címek átadása (Református templom)

17.30: Nagyháti Humán Szolgáltató Otthon művészeti csoportjainak műsora (Kastélykert – szabadtéri színpad)

18.00: Bekton Ifjúsági Fúvószenekar és mazsorett csoport (Kastélykert – szabadtéri színpad)

21.00: Demjén koncert (Kastélykert – szabadtéri színpad)

23.00: tűzijáték

23.30: Retro disco és lézer show (Kastélykert – szabadtéri színpad)

 

Berettyóújfalu

(Szent István tér)

augusztus 18. – szombat

8.00: lövészverseny a lőtéren

17.30: Wing Tsun kung-fu bemutató Széll Gábor mester vezetésével

18.00: helyi művészeti csoportok bemutatója: Bajnóca néptáncegyüttes és két gyermekcsoportja (Boróka és Cserbóka), Berettyóújfalui Pávák, Ifjúsági Fúvószenekar, Szederinda Énekegyüttes, karneváli meglepetés

20.00: Summer Sisters

20.30: Kormos Anett – Stand Up Comedy

21.00: Ladánybene 27

 

Biharkeresztes

(Városi Sportcsarnok mögötti tér)

augusztus 18. – szombat

18.00: ünnepi műsor:

beszédet mond: Nagy Zsolt esperes

köszöntőt mond: Barabás Ferenc polgármester

“Casali di Minturno” zászlóforgató csoport műsora (a Debreceni Virágkarnevál vendége)

Fehér Mályva Hagyományőrző Egyesület műsora

Tamota Néptáncegyüttes Ártánd ünnepi műsora

“Én rád bízom az életem” – táncjáték az István a király rockopera alapján a Kenderkóc Hagyományőrző Egyesület előadásában

 

Bihartorda

Falunap

augusztus 19. – vasárnap

10.00: Himnusz, augusztus 20-i megemlékezés a Szent István szobornál, Ünnepi beszédet mond: Tállai András BM Önkormányzati Minisztérium Államtitkára, Nagy Milán szavalata, Koszorúzás, Szózat

10.30: Bihartorda Polgármesteri Hivatal napelemes rendszerének ünnepélyes átadása.

10.45: Földesi majorette tánccsoport felvonulása

Kastélyparki rendezvények

11.30: Serdült Laura szavalata, Ünnepi testületi ülés, Megnyitja: Módos Imre polgármester. Helyi kitüntetések átadása

12.30: Általános Iskolás gyerekek néptánc műsora

14.00: Romániai Aranyos Torda kultúrcsoportja, Szerbiai Torontál Torda kultúrcsoportja, Bihartordai Népdalkör (2×10 perc), Hagymási Tamás ének, Stefánszki Tibor ének

14.00: Kispályás labdarúgó mérkőzés, Gyermekprogramok, versenyek óvodás és iskolás gyerekek részére, Teke-, ulti-, kugliverseny, Íjászbemutató, Vályogvető verseny az Arany és Rákóczi utca kereszteződésénél, Kutyás bemutató

17.30: Versenyek eredményhirdetése, Tombolasorsolás

21.00: Szabadtéri bál, a zenét szolgáltatja: Rulett Show Band

 

Debrecen

Debreceni Virágkarnevál

augusztus 17. – péntek

16.00 Baltazár Dezső tér: Lurkó Liget – gyerekprogramok. Ének Szent György vitézről – az Aranygyapjú Társulat zenés bábelőadása. „Egy csipetnyi salsa” – A Salsa Ritmo Tánciskola bemutatója. KreDenc, Mesés Mázolda, Dorcas, Angyalliget

16.00 Kölcsey Központ, 104-es szekcióterem: Kaktuszok és pozsgások kiállítása és előadás. „A növényvilág nagy túlélői – pozsgás életmódról mindenkinek” – Papp László biológus-botanikus, a Debreceni Egyetem Botanikus Kertje igazgatójának előadása

20.00 Kossuth tér: Szentpéteri Csilla koncertje

augusztus 18. – szombat

Kossuth tér – Class Nyár 2012: 16.00 Káosz Központ, 17.00 Bikini, 18.30 Kasza Tibi, 19.30 Kocsis Tibor

20.30 Első Emelet

16.00 Baltazár Dezső tér: Lurkó Liget – gyerekprogramok, gólyalábasok, bűvész show, Re-show

16.00 Kölcsey Központ, 104-es szekcióterem: Salsa, tenger, kaktuszok – kubai barangolások; Rigerszki Zoltán vetítéses előadása

20.00 Baltazár Dezső tér: A 16. Eötvös Kupa Nemzetközi Röplabdatorna nyitóeseménye

augusztus 19. vasárnap

11.30-19.30 Baltazár tér:

Közlekedési játszótér – interaktív kresz-pálya kicsiknek

16.00 Kölcsey Központ, 104-es szekcióterem:

A Dél-afrikai flórabirodalom pozsgásai között – Deli Tamás vetítéses előadása

18.30 Kölcsey Központ, 104-es szekcióterem:

Így kezdődött múltunk – Dr. Nemes Lajos a Botanikus Kert volt igazgatójának rendhagyó történelemórája

16.00 Baltazár tér:

Lurkó Liget – gyerekprogramok

16.00 Baltazár tér, Kossuth tér, Piac utca, Baltazár tér:

Galiba Gyermekfesztivál – Junior Virágkarnevál programjai- Galibás menet (Kossuth tér, Csapó utca, Dósa nádor tér, Kossuth utca, Piac utca, Kossuth tér útvonalon), Hej, gúnárom…! – gyerekprodukciók, közben az „Ó, ha rózsabimbó lehetnék…” rajz- és fotópályázat eredményhirdetése, a Ciróka Bábszínház és a Kecskemét Táncegyüttes műsora; rajzfilmek a Kecskeméti Rajzfilmstúdió filmjeiből a Modem LED-falán

18.30 Baltazár Dezső tér:

Kecskemét köszönti Debrecent!

20.00 Kossuth tér:

Sztárok a téren! + Debrecen Hangja döntő

Előzenekar: The Rockforce

Sztárvendégek: Szirota Jennifer, Király Viktor és Koós Réka!

augusztus 20. – hétfő

7.40 Piac utca – Nagyerdei Stadion: KARNEVÁLI MENET – kerékpáros felvonulás, virágkocsik, művészeti csoportok felvonulása

9.00 Nagyerdei Stadion: 9.30 Vendégünk JANICSÁK VECA

10.00 Ünnepi műsor – karneváli felvonulás

9.00-18.00 Békás-tó: Kerékpáros Korzó – egész napos kerékpáros és családi programok

14.30 Nagyerdei Stadion: Virágkocsik közelről – a felvonuló virágkocsik kiállítása

15.30 Nagyerdei Stadion: Tánc! Zene! Mulatság! – karneváli csoportok bemutatója

16.00 Baltazár tér: Virágba öltözve… Mezőffy Tamás Európa bajnok virágkötő felvirágozza Debrecen legszebb lányait!

17.30 Baltazár Dezső tér: Indiai tánc – Sharmistha Mukherjee együttesének fellépése

20.00 Piac utca: Virágkarnevál esti fényben

22.00 Kossuth tér: Tűzijáték, majd utcabál a Party Band-del

Ünnepi programok

augusztus 20. – hétfő

7.00: Az Országzászló felvonása katonai tiszteletadással a Bem téren

11.30: Szent István király domborművének megkoszorúzása a Déri téren

12.30: Koszorúzási ünnepség a Fazekas-emlékkertben a Vármegyeháza utcán

18.00: Az Országzászló levonása katonai tiszteletadással a Bem téren

 

 

Derecske

(Főtér)

augusztus 19. – vasárnap

15.00: gyermekprogramok: – zenés vetélkedő

fellépők: NA-NÁ amatőr zenekar, zánkai táncsoport és népdalkör, Vásári Komédia (Alföld Színpad)

17.00: kenyérsütők és amatőrművészeti csoportok felvonulása. útvonal: Korzó-főtér

17.15: országzászló felvonása, kenyérszentelés és áldás

17.45: tesvérvárosi szerződés (lengyel Koszyce – Derecske), a Virágkarneválra érkező lengyel néptánccsoport vendégszereplés

18.45: kistérségi amatőr művészeti csoportok bemutatója: Derecske, Esztár, Hosszúpályi, Konyár, Mikepércs, Tépe

20.00: Frogshow

20.45: Wing Tsun kung-fu bemutató

21.00: A költő visszatér – rockopera

 

Ebes

augusztus 17. – péntek

17.30: Emlékkereszt koszorúzása az elpusztult Ebesfalva tiszeletére (Szent István park)

18.30: “Helyi gyűjtők, gyűjtemények” c. kiállítás megnyitója (Széchenyi Ferenc Tájmúzeum)

21.00: nosztalgia est

augusztus 19. – vasárnap

(Művelődési Ház szabadtéri színpada és parkja)

8.00: XI. Ebesi Étekkészítő verseny

10.00: Mesterségek kapuja

10.00 és 15.00: Kenderkóc Kézműves műhely és arcfestés

11.00: Ort-Iki Báb-és Utcaszínház: perseus királyfi c. előadása

12.00: Jó ebédhez szól a nóta!

13.05: Ebesi Művelődési Ház mazsorett csoportjának bemutatója

13.35: Ebesi Művelődési Ház citera szakkörének műsora

13.45: Piros Rózsa Nótakör műsora

13.55: Fehér Ököl Harcművészeti Klub bemutatója

14.30: Szabad Lovak SE bemutatója

15.00: “Tiszta virágos lakóház” verseny eredményhirdetése

15.15: A Debreceni Virágkarnevál LETT vendégcsoportjának műsora

16.00: Sztárvendég: Wolf Kati

16.35: Ízőrző – XI. Ebesi Étekkészítő verseny

17.00: Sztárvendég: Baby Gabi és Ferry

18.15: Humorparádé Éles Istvánnal

19.00: “Légy az ici-pici párocskám” – operett, nóta, kedvelt dallamok

20.00: karaoke party

21.00: báli zene – Kondor Band

22.00: tűzijáték

augusztus 20. – hétfő

(ünnepi sport versenyek – Községi Sporttelep)

8.00: Szent István foci kupa 2012. focibajnokság – Sportpálya

8.00: Kerékpáros ügyességi verseny – Aszfaltpálya

9.30. Görkori és gördeszka ügyességi verseny – Aszfaltpálya

10.00: ünnepi futóverseny – Füvespálya

11.30: Gyermek és felnőtt darts verseny – Aszfaltpálya mellett

 

Hajdúböszörmény

Hajdúhét (Bocskai tér)

Augusztus 17. – péntek

10.00: „A város főtere” – térbúcsúztató kiállítás és a Böszörményi alkotók kiállítása a művelődési központ kiállítótermében és emeleti galériájában

16.00: Pogácsasütő-verseny a művelődési központban

17.30: A Hajdúböszörményi Ütősegyüttes fellépése

18.00: A Konor Band rock együttes koncertje

19.00: Vouge divatbemutató

20.00: Főtérbúcsúztató koncert – A Heritage zenekar koncertje, Vendég Koroknay Árpád

22.00: Éjszakai Jazzcafé – Közreműködik a Chico Manada együttes. Az est vendége Zakar Zoltán.

Augusztus 18. – szombat

09.00: VIII. Hajdúböszörményi Veterán Autó és Motorkiállítás a Petőfi utcán

Programok: – közönségszavazás, – korhű zenék, – tombolasorsolás. Díszvendég Nagy Sándor, veterán motorkerékpár-gyűjtő

09.00: „Aranybogrács” slambucfőző-verseny

10.00: „A város főtere” – térbúcsúztató kiállítás és a Böszörményi alkotók kiállítása a művelődési központ kiállítótermében és emeleti galériájában

10.00: Kutya-macska szépségverseny a Bocskai téren a „Pacsi” Kutyamenhely Közhasznú Alapítvány szervezésében

11.30: A Hajdúböszörményi Népzenei Együttes műsora

17.00: A Közművelődési Tanács napja – A 60 éves Bocskai Néptáncegyüttes és vendégeinek gálája.

Egész nap kézműves foglalkozás és játszóház várja a látogatókat.

17.00: a Salida Tánc Sport Egyesület bemutatója

18.30: A Bocskai Néptáncegyüttes utánpótlás csoportjainak műsora

19.30: A 60 éves Bocskai Néptáncegyüttes műsora

21.00: A Muzsikás Együttes koncertje

22.00: Főtérbúcsúztató koncert – A Meteor rock zenekar koncertje.

Augusztus 19. – vasárnap

10.00: „A város főtere” – térbúcsúztató kiállítás és a Böszörményi alkotók kiállítása a művelődési központ kiállítótermében és emeleti galériájában

11.00: VII. Harcművészet- és Életmód Fesztivál a Gajdán Tai Qui SE szervezésében, a művelődési központban

15.00: „Böszörményi utca ligetes” – a Varga Lajos Kultúrkör szórakoztató műsora

16.00: Erős emberek versenye

18.00: Baráti régiók találkozója – Virágkarneváli csoport Stevan-Strbac néptáncegyüttes (Szerbia)

19.00: a Hajdúböszörményi Városi és Pedagógus Kórus hangversenye a görög katolikus templomban

20.00: Főtérbúcsúztató utcabál – Közreműködik a Madarak együttes, Sztárvendég Somló Tamás

22.00: Tűzijáték

 

Hajdúnánás

(Főtér)

Augusztus 19. – vasárnap

17.00: Hazaváró ünnep (Tájház)

19.30: Les Bras KC (Franciaország) koncertje

20.30: Radar zenekar koncertje

22.00: utcabál (zenél: Rákos Márton és zenekara)

Augusztus 20. – hétfő

10.00: ünnepi istentiszelet a református templomban

11.00: városi megemlékezés a bástyafalnál, állampolgársági eskütétel, kenyérszentelés, az új kenyér megáldása

15.00: Vízipók, csodapók c. bábszínházi mesejáték

16.00: népi játékpark, népi fakörhinta, arcfestés, népi kézműves foglalkozások

16.00: Bürkös kamara Táncegyüttes műsora. kísér: a Bakator zenekar

17.00: Széles András citerás előadása

18.00: Magyar Tekerőzenekar műsora

19.00: Gólyalábas parasztkomédia

20.30: Marth P. Ildikó: Legenda (Igézés) táncos álomjáték

21.45: tűzijáték

 

Hajdúszoboszló

(Repülőtér)

I. Országos Kamionos Vs Repülős Találkozó és Fesztivál

augusztus 17. – péntek

20.00: Kamionos felvonulás konvojban Hajdúszoboszló főutcáján.

22.00: Rock koncertek a repülőtéri színpadon amatőr és profi zenekarokkal.

24.00: Retro Disco / 80′-90′ évek slágereivel.

augusztus 18. – szombat

10.00: Egész napos családi programok. Kamionok és repülőgépek találkozója és kiállítása. Kamionos ügyességi versenyek, szlalom- akadálypálya, légi bemutatók, előadások, és mókás vetélkedők. Külön programok csak 18 év felettieknek.Sport porgramok: “Túl a csúcson!”szkanderverseny, Kispályás foci Kamionosok-Rendőrök-Zenészek-Tűzoltók-Repülősök tornája Sétarepülés, ejtőernyős ugrások, kötelékrepülés, szimulátor a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Főzőversenyek, étel és ital standok, termék és cégbemutatók nem csak kamionosoknak. Gyerek sziget programokkal, ugrálóvár, bohócok, vetélkedők, film vetítések.

21.00: Elektronikus zenei fesztivál népszerű lemezlovasokkal és show műsorokkal.

augusztus 19. – vasárnap

10.00: Repülős programok, Kötelék repülés bemutató, Rc modell repülők versenye.

12.00:Kamionos gyorsulási verseny a reptér előtti lezárt útszakaszon.

15.00:Eredményhirdetések a szünetekben amatőr zenekarok.

17.00:Check Out!

(Szabadtéri színpad)

augusztus 19. – vasárnap

Virágkarneváli csoportok bemutatkozása

19.00: Saulite tánccsoport a Virágkarneválról (Lettország)

20.00: A magyar operett királyai

augusztus 20. – hétfő

21.00: V-Tech koncert

 

Hortobágy

Hídi Vásár (Vásártér, Víziszínpad)

augusztus 17. – péntek

vásári nyitónap

augusztus 18. – szombat

10.00: Hímes néptáncegyüttes

14.30: Tóth Vera

17.15: Chrome Rt

augusztus 19. – vasárnap

10.00: Tiszacsegei Hagyományőrző Néptáncegyüttes

14.00: Balmazújvárosi Bekton fúvószenekar

15.00: Szeredás népzenei- és Hajdú néptáncegyüttes

augusztus 20. – hétfő

10.00: Szalonna és bandája

14.30: Hortobágyi Délibáb Népdalkör, kenyérszentelés

15.00: tiszta, virágos udvar, rendezett ház díjátadó

16.00: Herczku Ágnes és Nikola Parov

 

Kaba

augusztus 18. – szombat

17.00: Kertészeti kiállítás augusztus 20-ig (ÁMK Mácsai Sándor Művelődési Ház, aula)

20.30: Tanulmány a nőkről (Kabai Nyári Színház, szabadtéri színpad)

augusztus 20. – hétfő

14.00: lecsófőző verseny (Művelődési Ház udvara)

17.00: ünnepi képviselő testületi ülés, Szent István szobor koszorúzása

 

Nádudvar

(Művelődési Ház előtti tér)

augusztus 19. – vasárnap

10.00: ünnepi istentiszelet, új kenyér megáldása, megszentelése a református templomban

19.50: Ady Endre ÁMK mazsorettcsoport műsora

20.00: Tóth Éva és Leblanc Győző nóta-nosztalgia műsora

21.00: ünnepi beszéd – Beke Imre, Nádudvar Város Polgármestere

21.15: tűzijáték

 

Nyíracsád

II. Nyíracsádi kenyérünnep aratóbállal

augusztus 18. – szombat

18.00: Mazsorettek bevonulása: Szamosmenti mazsorettek

18.10: a vendégeket köszönti: Dr.Nagy János Nyíracsád község polgármestere, Tasó László országgyűlési képviselő, ünnepi beszédet mond: Pálffy istván országgyűlési képviselő

18.40: kenyéráldás

ünnepi műsor: Nyíracsádi Népdalkör, Nyíracsádi Ifjúsági Citera Együttes, Eördögh Forgó Néptánc Együttes, DuoTrio gólyalábas előadása

20.00: aratóbál

 

Nyíradony

(Városháza épülete előtt)

augusztus 17. – péntek

10.30: Térzene és koszorúzás, majd zenés felvonulás a Kossuth utca – Dózsa Gy. utca útvonalán – Közreműködik a Szihalmi Fúvószenekar és a Valcer Táncstúdió

Ünnepi műsor a bölcsőde udvarán – Közreműködik Bárdosi Ildikó a Népművészet Ifjú Mestere és Molnár Miklós népzenész

Kenyérszentelés

A felújított Bölcsőde és az újonnan kialakított Szociális Központ átadása

augusztus 19. – vasárnap

15.00: A XXI. Nyíradonyi Nemzetközi Képzőművészeti Alkotótábor kiállításának megnyitója

A kiállító művészek: Adriana Ilin Tomici, Birki-Szabó Helga, Bíró Eszter, Bogdándy György, Börcsök Attila, Cristea Mircioane, Kiss József, Kurta Árpád Krisztián, Kurta Kázmér, Lukács Gábor, Matei Mircioane, Palotai Erzsébet, Subicz István, Tóth Lajos, Tóth Zsuzsa

16.30:Nennhausen testvértelepülés küldöttségének fogadása

Virágkarneváli csoportok vendégszereplése- Bemutatkoznak a szilágycsehi Berkenye és a zilahi Terbete Néptáncegyüttesek

Közreműködik a Kisliget és Kispendely néptáncegyüttes.

17.30: Moldvai táncház

 

Polgár

(Kálvária-domb előtti téren)

augusztus 19. – vasárnap

18.00: felvonulás – a műsorban közreműködnek: Tisza Dráma és Táncszínház, Árvácska Népdalkör, Tiszavirág Citerazenekar. Ünnepi beszédet mond: Tóth József polgármester. Az Új Kenyér megszentelése, megáldása a történelmi egyházak közreműködésével. Az újszentmargitai Százszorszép Dalkör előadása.

20.00: Fenyő Miklós koncert

22.00: utcabál (közreműködik: Kiss József “Bürcz” és zenekara)

 

Püspökladány

(Főtér)

augusztus 18. – szombat

19.00: Olasz néptánccsoport műsora, Aphrodité Hastánccsoport, STÁNC Csoport, Nagycsaládos Egyesület mozgás és sport csoportja, Virágkarneválos csoport vendégműsora, Koktél Party

 

Téglás

(Városi Mozi)

augusztus 17. – péntek

18.00: Ünnepi beszédet mond: Czibere Béla polgármester. Az ünnepi műsorban közreműködnek:

a 43. Debreceni Virágkarneválon résztvevő indiai táncokat előadó SZUNDARI Tánccsoport, a Debreceni Népi együttes szóló táncosai és az Ezüst – Alkony Népdalkör

 

Tiszavasvári

augusztus 19. – vasárnap

Nagy Játéknap

14.00: kapunyitás (Múzeumkert)

16.00: Langaméta kiállítás megnyitó (Múzeumkert)

16.30: gyermek táncház (Szentmihály tér)

17.00: Dió együttes (Szentmihály tér)

18.00: Burattinó Bábszínház (Szentmihály tér)

18.45: zumba bemutató (Szentmihály tér)

19.00. utcabál (Szentmihály tér)

augusztus 20. – hétfő

II. Szentmihályi kenyérünnep és agrárgéptalálkozó – a Vásártéren

9.30: gépek felvonulása

10.30: ünnepélyes megnyitó

Köszöntőt mond: Dr. Vinnai Győző kormánymegbízott, Dr. Karakó László országgyűlési képviselő

11.00: gépek bemutatkozása

12.00: jó ebédhez szól a nóta

17.00: gépek felvonulása a belvárosban








hirdetés