Újváros: ez most nem jött össze

© Fotó: Molnár Péter
Balmazújváros – Három góllal jobbnak bizonyult a házigazda Komló együttese.

Az eddigi produkciója alapján esélyesebb volt a sikerre a Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK a hétvégi, Komló otthonában megvívott bajnokin – a hazaiak azonban rácáfoltak a papírformára, 26–23-ra megnyerték az összecsapást.

Nyolcszáz néző előtt feszült egymásnak a két csapat, a csata kezdeti szakasza kiegyenlített küzdelmet hozott, a 11. percben 5–5 volt az állás. A folytatásban aztán egyre inkább kezdett meglépni a komlói gárda, mely a 20. minutumban 11–7-re vezetett, és a szünetre is megtartotta négygólos előnyét, 14–10-nél jött a félidő.

Fordulás után sem nagyon változott a játék képe, az újvárosiak ugyan próbálták csökkenteni a távolságot, ám nem sok sikerrel, a Komló nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Négy perccel a vége előtt csupán két találat választotta el a feleket (22–20), a hajrában igen sok gól esett, ám minden igyekezetük ellenére nem tudtak kiegyenlíteni a Füzesi tanítványok, 26–23-ra nyert a Komló.

A férfi kézilabda NB I. 13. fordulója után a tabella hetedik helyén áll a Balmazújváros, mely 11 pontot gyűjtött eddig. Füzesi Ferenc alakulata szusszanhat egyet, hiszen majd csak november 15-én, vasárnap meccsel legközelebb, 18 órától vizitál annak az újonc Vácnak az otthonában, melytől 30–28-ra kikapott a nyitányon.

SPORT36 KOMLÓ–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 26–23 (14–10)

Komló, 800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

KOMLÓ: Granics – Sanad 5 (1), Sebestyén, Nahajenka 1, Markovics 5, Jerkovics 4, Szöllősi B. 4. Csere: Selymes (kapus), Szemikov 5 (1), Marcsek 2, Sunajko, Szögi, Nagy Z. Edző: Ratko Djurkovics

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 2, Oláh G. 4 (1), Hanták 2, Simovics, Balázs S. 1, Kekezovics 5. Csere: Morva, Vranac 1, István 4, Korsós, Lazics 1, Temesvári 3, Tomics. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 11. perc: 5–5. 20. p.: 11–7. 43. p.: 16–14. 49. p.: 20–15. 56. p.: 22–20

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1​