Újabb debreceni érem Eskilstunából

© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – Kozák Luca szombati ezüstérme után a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola másik atlétája, a szintén Suba László által edzett Juhász Balázs is dobogóra állhatott a svédországi junior Európa-bajnokságon.

A cívisvárosi fiatalember futamgyőztesként, ráadásul új egyéni csúccsal (8:59.53) került be a 3000 m-es akadályfutás döntőjébe, ahol végig bátran, nagyszerűen teljesítve az olasz Chiappinelli és a német Karl mögött a harmadik helyen zárt. A bronzérem értékét növeli, hogy egyéni legjobbján ismét faragott a DSC-SI junior magyar bajnok sportolója (8:58,11). A négy napos kontinensviadalon 27 ország nyert érmet, a magyar csapat a pontversenyben a 12.- az éremtáblán pedig a 13. helyen végzett.