A háromszoros olimpiai bajnok megvédte címét.

Hungary's Katinka Hosszu celebrates winning the final of the women's 200m individual medley event during the swimming competition at the 2019 World Championships at Nambu University Municipal Aquatics Center in Gwangju, South Korea, on July 22, 2019. (Photo by Manan VATSYAYANA / AFP)

Forrás: AFP

Fotó: Manan Vatsyayana

A háromszoros olimpiai bajnok a hétfői döntőben 2:07.53 perces idővel csapott célba, megszerezve ezzel saját maga nyolcadik, a magyar úszósport 29. nagymedencés aranyérmét.

A 30 éves magyar versenyző vasárnap, az előfutamok során minden idők legjobb délelőtti idejét úszta (2:07.02), majd az elődöntőben is egyedüliként került 2:08 perc alá (2:07.17). Hétfőn a délelőtti előfutamokban a szám olimpiai bajnokaként visszalépett 100 méter háton, ezzel is jelezve, hogy célba veszi kazanyi, 2:06.12-es rekordját.

A rajt után a pillangót követően még csak a negyedik volt, a hát után viszont már másodiknak fordult, mellen pedig ellépett a mezőnytől. Nem volt kérdés, hogy gyorson már nem érik utol, a világcsúcs viszont nem volt elérhető közelségbe, de így is nagyon simán győzött.

Hosszú – aki sorozatban negyedszer nyerte meg ezt a számot – a magyar küldöttség második dobogósa a Koreai Köztársaságában, korábban a nyíltvízi úszók 5 kilométeres számában Rasovszky Kristóf diadalmaskodott.

Szabó megelőzte a csúcstartót

Szabó Szebasztián országos csúccsal ötödik lett 50 méter pillangón hétfőn, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek második napján.

Szabó az előfutamban és az elődöntőben szinte ugyanolyan teljesítmény nyújtott (23.07 és 23.09). A fináléban aztán a 7-es pályán közepesen rajtolt, de remek versenyzéssel további kilenc századot faragott a debreceni ob-n úszott rekordjából, s a szám világcsúcstartóját, az ukrán Andrij Govorovot is megelőzte.

Szabó Szebasztián 2017 decemberéig szerb színekben versenyzett, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) júniusban fogadta el honosítási kérelmét.

Az aranyérmet a címvédő amerikai Caeleb Dressel nyerte.