Úgy tűnik, ennyi volt az NB I-es kaland

Úgy tűnik, ennyi volt az NB I-es kaland - © Fotó: Matey István
Balmazújváros – Hiába nyert, a kiesést jelentő 11. helyen végzett az újonc Balmazújváros.

Óriási izgalmakat tartogatott a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának utolsó, 10. fordulója, hiszen három együttesnek is megvolt még az esélye a bennmaradásra. A 10. PLER Budapest volt a legjobb helyzetben ugyan, de a mögötte lévő Kőnig-Trade Balmazújváros, sőt még adott esetben a sereghajtó Komló is kiharcolhatta volna azt, hogy jövőre is az élvonalban szerepeljen.

A PLER 26–22-re nyert a Komló vendégeként, így bennmaradást érő helyen végzett. Az Újváros is legyőzte hazai pályán 32-26-ra a Ceglédet, vagyis egyenlő, 19-19 ponttal állt a fővárosi és hajdú-bihari együttes a tabellán, a jobb gólkülönbségnek hála azonban előbbi örülhetett.

A mérkőzés eleje az újvárosiaknak kedvezett, a 10. percben 6-5-re vezettek Füzesi Ferenc tanítványai. A folytatásban átvette az irányítást a Cegléd, mely félidőben 16-13-ra elhúzott.

A szünet után gyorsan fordított a hazai egylet, tíz minutummal a szusszanó után már öttel mentek Bali Richárdék (22-17), akik innentől kezdve már nem engedték ki a kezükből az előnyt, és magabiztos, 32-26-os sikert arattak – de sajnos ez is kevésnek bizonyult.

BALMAZÚJVÁROSI KK–CEGLÉDI KKSE 32–26 (13–16)Balmazújváros, 800 néző. V: Dobrovits, Tájok

BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – Diorisz 6, Dzono 2, Mekaru 3 (2), István 2, Bali 4, Csuruvija 2. Csere: Pajkó, Oláh Z. (kapusok), Korsós 2, Balázs 4, Temesvári 3, Kovácech 2, Horváth D. 2, Hajdu T., Dolics. Edző: Füzesi Ferenc

CEGLÉD: BARTUCZ – Országh 2, Perisics 3, Biro 6 (1), Grbovics 6, Lepsényi 5, Hódi 1. Csere: Bősz (kapus), Tóth N. 1, Sipeki, Varga P., Antal 1, Takács 1, Lászlai, Gigler. Edző: Kökény István

Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–5. 20. p.: 10–12. 40. p.: 22–17. 50. p.: 25–22

Kiállítások: 10, ill. 14

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/1