2012.07.28 16:37; Frissítve: 2012.07.28 16:37


Tusványos – Erdélyi magyar egyetemi vezetőkkel tárgyalt Orbán Viktor

Budapest, 2012. július 28., szombat (MTI) – Az erdélyi magyar felsőoktatás helyzetéről és jövőjéről egyeztetett egyetemi vezetőkkel Tusnádfürdőn Orbán Viktor miniszterelnök, aki segítséget ígért a fejlesztési tervek megvalósításához.

A szombati találkozón részt vett Dávid László, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem rektora, János-Szatmári Szabolcs, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora és Kató Béla püspökhelyettes, a Sapientia kuratóriumi elnöke – tájékoztatta a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-t.

A tárgyalófelek megvitatták a két oktatási intézmény szerepét, helyzetét, egyeztettek a jövőbeni közös feladatokról, valamint egy rövid és egy hosszú távú fejlesztési stratégia szükségességéről – írta közleményében Havasi Bertalan.

Közölte: az erdélyi magyar egyetemek vezetői bemutattak egy konkrét fejlesztési tervet is, amelynek megvalósításához Orbán Viktor segítséget ígért.

A kormányfő szombat délelőtt előadást tartott a 23. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor zárónapján az erdélyi Tusnádfürdőn.

- MTI -

A HAON LEGFRISSEBB HÍREI A CÍMLAPON: KATTINTSON IDE!

alt hiba beküldése


Comments 0

Hozzászólás

 
1000
/1000 letters remain

Fanni, a nap szépe

Fanni 18 éves miskolci diáklány. Igaz volt már fotózáson, mégis ez a medencés környezet számára újdonság volt, de nagyon élvezte a beach hangulatot.
tovább »


Login2