Tudáspróbával ünnepelték a negyedik ikszet

Tudáspróbával ünnepelték a negyedik ikszet
© Fotó: Molnár Péter
Debrecen – A Debreceni Hatvani István Általános Iskola fennállásának 40. évfordulója alkalmából tanulmányi versenyekre hívta a megye és a város általános iskoláinak tanulóit. Csaknem 300 diák a névadóhoz hűen sokrétű feladatokban mérte össze képességeit – tudatta a Hajdú-bihari Naplóval az ünneplő intézmény.

A megmérettetés magyar és angol nyelvű prózamondásban, játékos, kompetenciaalapú feladatokban, matematikai-logikus gondolkodásban és ügyességi, sportfeladatokban zajlott. Az Atomki munkatársai színes kísérletekkel koronázták meg a rendhagyó születésnapot – derült ki Szathmári Imréné munkaközösség-vezető tájékoztatásából. A kategóriánkénti legjobbak listáját alább tesszük közzé.

HBN


Alsós komplex tanulmányi verseny

3. osztályok
1. hely: DE Kossuth Gyakorló Általános Iskola (Varga Dániel, Kovács Zalán, Szabó Janka)
2. hely: Vénkerti Általános Iskola (Gábori Leila, Kiss Sára, Horváth Dávid)
3. hely: Debreceni Hunyadi János Általános Iskola (Varga Sarolta, Virág Roland, Molnár Hunor)

4. osztályok
1. hely: Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola (Kiss Árpád, Szentesi László, Tóth Luca Veronika)
2. hely: Ibolya Utcai Általános Iskola (Szabolcs Dóra, Ábel Szilárd, Harangi Benedek)
3. hely: DE Kossuth Gyakorló Általános Iskola Hajó utcai hely (Gyöngy Lilla, Nováki Péter, Pórszász Johanna)

Alsós prózamondó verseny

1–2. osztályok
1. hely: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola (Gábor Edina)
Különdíjas: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Hajdúsámson (Fekete Fruzsina)

3–4. osztályok
1. hely: Irinyi Általános Iskola, Hosszúpályi (Fehér Sára)
2. hely: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Hajdúsámson (Szegedi Petra)
3. hely: Szent Efrém Általános Iskola, Debrecen (Markocsány Vilmos)
Angol prózamondó és felolvasó verseny

5. osztályok
1. hely: Lilla Téri Általános Iskola (Dobos Hanna)
2. hely: Vénkerti Általános Iskola (Siket Veronika)
3. hely: Hunyadi János Általános Iskola, Mikepércs (Kovács Dorottya)
Különdíjas: Hatvani István Általános Iskola (Rutkovszky Janka, Gőz Kinga, Ombódi Viktória)

6. osztályok
1. hely: Ibolya Utcai Általános Iskola (Farkas Benedek)
2. hely: Vénkerti Általános Iskola (Nagy Zoltán)
3. hely: Vénkerti Általános Iskola (Fodor Máté)
Különdíjas: Hatvani István Általános Iskola (Emri Katalin, Pataki Balázs)

Felsős matematikaverseny

5. osztály
1. hely: Vénkerti Általános Iskola (Dobos Gergely)
2. hely: Lilla Téri Általános Iskola (Balogh László)
3. hely: Gönczy Pál Általános Iskola (Erdélyi Péter)

6. osztály
1. hely: Gönczy Pál Általános Iskola (Nagy Levente, Görömbey László)
2. hely: Bocskai István Általános Iskola (Gál Tamás)
3. hely: Vénkerti Általános Iskola (Tamási Ágnes)

7. osztály
1. hely: Vénkerti Általános Iskola (Molnár Lehel)
2. hely: Lilla Téri Általános Iskola (Donáth Soma)
3. hely: Gönczy Pál Általános Iskola (Arany Tamás)

8. osztály
1. hely: Lilla Téri Általános Iskola (Erdősi Lili)
2. hely: Gönczy Pál Általános Iskola (Bőr Richárd)
3. hely: Debreceni Dózsa György Általános Iskola (Aradi Péter)

Ördöngös Kupa Labdarúgás

1. hely: A Debreceni Hatvani István Általános Iskola csapata
2. hely: Vénkerti Általános Iskola csapata
3. hely: Petőfi Sándor Általános Iskola csapata









hirdetés