Továbbra is tart a DEAC vesszőfutása

© Fotó: Derencsényi István, archív
Debrecen – Nem sikerült átlépnie saját árnyékát a Debrecennek, ezúttal hazai pályán maradtak alul a Kaposvárral szemben.

Álmosan kezdődött az összecsapás, a Kaposvár rögtön igyekezett érvényesülni a gyűrű alól, míg a hazaiak a külső betörésekre alapoztak. A somogyiak alkalmazkodtak jobban, nagyszerű labdajáratások után könnyű ziccereket dobtak, Berényi Sándor azonnal időkéréssel válaszolt (4–9). A folytatásban sem találták a ritmust a cívisvárosiak, Spica kettese után pedig már tíz volt közte (6–16).

Velkey törte meg

A sikertelen távoli próbálkozásokat Velkey János törte meg, mellyel lendületbe hozta csapatát, de a nagyszerűen célzó Kaposvár ellen ez is kevésnek bizonyult, Heindlen Rolandék 13 pontos fórral zárták az etapot.

Ivosev Tamás duplájával már elúszni látszott a hajó, de ekkor varázsütésre agresszívvá vált a DEAC védekezése, és egy 11–0-s rohanással azonnal visszajöttek a meccsbe (28–32). A fordulás után a KKK kulcsjátékosa Marco Spica rögtön megkapta negyedik hibáját egy támadófault formájában, Armwood közelijével pedig egyre olvadt a differencia.

Beragadt a záró felvonás kezdetén a DEAC, az extázisban játszó Gibbs vezérletével egy 8–0-s rohanást produkáltak a somogyiak (63–74). Egy perccel a vége előtt Lilov hármasa után már csak négy volt közte, ám az ellentámadásból Dunn egy távolival lezárta a mérkőzést (79–86). Folytatás a DEAC számára a jövő héten Szombathelyen.

DEAC – Kaposvári KK 83-89 (17-30, 25-15, 21-21, 20-23)

Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 950 néző, V.: Cziffra Cs., Jakab L., Minár L. (Fekete L.)

DEAC: Jones 15, Lilov 21/15, Molnár A. 9/6, Lauderdale 5, Armwood 17/3. Csere: Velkey 7/3, Bognár 6, Kósa 3/3.

Kaposvár: Gibbs 24/15, Dunn 19/3, Ivosev 15, Hendlein 15/3, Spica 8. Csere: Tóth P. 7/3, Baki 1, Papp -.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 7.p.: 8–20. 14.p.: 28–32. 16.p.: 33–36. 18.p.: 37–44. 24.p.: 48–54. 26.p.:58–56. 35.p.: 63–74. 38.p.: 74–80.

Berényi Sándor: Botrányosan kezdtük a mérkőzést, olyan szituációkból kaptunk kosarakat, amikre készültünk. A küzdeni akarással végig nem volt gond, de a labdák mostanában nem hozzánk pattannak, a büntetőket kihagyjuk. Próbálunk változtatni edzésmódszerekben, felállásban.

Fekete Ádám: Semmi más nem számított a találkozón, csak az, hogy győzzünk. Harminc percig elégedett voltam mindennel, de nem vagyunk könnyű helyzetben.