Több mint nyolcvan diák mutathatta meg, mennyire tud helyesen írni

Akt.:
„A nyelv egy szépen szóló muzsika” – megyei helyesíró és nyelvhelyességi verseny a Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskolában
„A nyelv egy szépen szóló muzsika” – megyei helyesíró és nyelvhelyességi verseny a Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskolában - © Fotó: Magánarchívum
Debrecen – A Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola 2015 decemberében 10. alkalommal rendezte meg „A nyelv egy szépen szóló muzsika” elnevezésű megyei helyesíró és nyelvhelyességi versenyét felső tagozatos tanulók részére.

A megmérettetésen tizenhat iskolából összesen 86 diák vett részt. Minden évfolyamból az első négy helyezett versenyző részesült oklevél- és könyvjutalomban – tudatta a Naplóval Tömösvári Magdolna, az iskola munkaközösség-vezetője.


Az eredmények

5. évfolyam

1. Végh Levente (Debreceni Ibolya Utcai Általános Iskola, felkészítő: Dr. Kathyné Csikos Erzsébet)
2. Diós Eszter (Mikepércsi Hunyadi János Általános Isk. és AMI, felkészítő: Szil András)
3. Fejes Péter (Debreceni Ibolya Utcai Általános Iskola, felkészítő: Dr. Kathyné Csikos Erzsébet)
4. Mester Lajos (Kabai Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, felkészítő: Hohl Anikó Lilla)

6. évfolyam

1. Miklóssy Katinka (Debreceni Ibolya Utcai Általános Iskola, felkészítő: Vajdics Zsuzsánna)
2. Silye Borbála (DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, felkészítő: Máténé Porcsalmy Magdolna)
3. Kondás Tímea (Polgári Vásárhelyi Pál Általános Iskola, felkészítő: Petrikné Sereg Ildikó)
4. Sáska Fruzsina Anna (Kabai Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, felkészítő: Nagy Károlyné)

7. évfolyam

1. Kunkli Boglárka (Kabai Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, felkészítő: Székelyné Molnár Anikó)
2. Zsila Cintia (Debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola, felkészítő: Vadász Katalin)
3. Ujhelyi Imre (Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskola és AMI, felkészítő: Szil András)
4. Gólya István (Polgári Vásárhelyi Pál Általános Iskola, felkészítő: Szarvasné Joó Anikó)

8. évfolyam

1. Szathmári Benedek (Nádudvari Kövy Sándor Általános Iskola és AMI, felkészítő: Czirbuszné Szkupi Éva)
2. Bangó Fanni (Kabai Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, felkészítő: Papp Judit)
3. Fazekas Boglárka (Kabai Sári Gusztáv Általános Iskola és AMI, felkészítő: Papp Judit)
és Horváth Rebeka (Nádudvari Kövy Sándor Általános Iskola és AMI, felkészítő: Szabó Imre)









hirdetés