Tizennegyedik alkalommal rendeztek mesemondóversenyt Konyáron

A verseny legjobbjai
A verseny legjobbjai
Konyár – Tizennégy település tizenöt általános iskolájának részvételével az Égig érő fa címmel járási mesemondó versenyt rendezett Konyár a napokban. A kulturális vetélkedőt tizennegyedik alkalommal hirdette meg a település. A megmérettetésre minden eddiginél népesebb létszámban jelentkeztek mesélő kedvű diákok.

A mesemondó verseny díjazottai

Alsó tagozat:

I. korcsoport:

1. Lakatos Liliána 2.o. ( Irinyi József Ált. Isk., Hosszúpályi ) – A három leány
2. Rézműves Szilvia 2.o. (Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj) – A fiatal pár és a kotlós
3. Zsiros András 2.o. (Irinyi János Ált. Isk., Létavértes) – Az állatok nyelvén tudó juhász

  • Különdíj: Bördős Maja Hanna 1.o. (II. Rákóczi Ferenc Bihari Alapfokú Művészeti Ált. Isk., Berettyóújfalu) – Az egerecske
  • Különdíj: Lázók Lili 2.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Tépe) – A kardos asszony meg a mulya ember

II. korcsoport:

1. Sztraka Noémi 3.o. (Bocskai István Ált. Isk., Derecske) – A bolond falu
2. Ináncsy Rita 3.o. (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk., Hajdúszoboszló) – Farkas koma kántorsága
3. Fehér Sára 4.o. (Irinyi József Ált. Isk., Hosszúpályi) – Mi dóga van egy asszonnak?

  • Különdíj: Rézműves Tamás 3.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Sáránd) – Hazudós Jóska
  • Különdíj: Szabó Bence 4.o. ( Karácsony Sándor Ált. Isk., Földes ) – A rossz asszony elleni orvosság
  • Különdíj: Tóth Vanda Virág 3.o. (Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj) – Péter és Pál

Felső tagozat:

III. korcsoport:

1. Kalmár Barbara 6.o. (Arany János Ált. Isk., Létavértes) – A szegény ember lisztje
2.. Gali Máté 5.o. (Hunyadi János Ált. Isk., Mikepércs) – A kelekótya legény
3. Tóth Zsóka 5.o. (Irinyi János Ált. Isk., Létavértes) – A paraszt meg az ördög

IV. korcsoport:

1. Szabó Márton 7.o. ( Arany János Ált. Isk., Létavértes ) – Jánoska
2. Kiss Melinda 8.o. ( Bocskai István Ált. Isk., Derecske ) – Mikor Szent Péter meg Jézus a földön járt

  • Különdíj: Szilágyi Tibor 6.o. ( Lorántffy Zsuzsanna Ált. Isk., Pocsaj ) – Benedek Elek: A csudaállatok
  • Különdíj: Békési András Apor 6.o. (Derecskei Bocskai István Ált. Isk. Tagiskolája, Tépe ) – Mészáros Gyuri








hirdetés