kosárlabda

2019.12.28. 20:29

Hazai pályán nyert a DEAC

Hatpontos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a bajnokság 13. fordulójában, mellyel kiharcolta a részvételt a debreceni rendezésű Zsíros Tibor Magyar Kupa Döntőn.

Fotó: Molnár Péter

Nagyon motiváltan indította a találkozót az alacsony szerkezettel kezdő DEAC, három perc elteltével már 10-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző, rögtön időt is kért Bencze Tamás. Manigat közelije után Williams törte meg a zalai kosárcsendet, de így is lendületben maradt a Kovács-csapat, a kanadai hátvéd és Polyák hárompontosai után már komoly bajban voltak a vendégek (23-4).

Valóságos örömkosárlabdát láthatott a szép számban kilátogató közönség, nagyszerű labdajáratások, agresszív védekezés jellemezte a hajdúságiak játékát. Omenaka zsákolása után már húsz is volt közte, de a negyed végére összekapta magát a ZTE, s Williams vezetésével sikerült valamelyest kozmetikázniuk az eredményen (28-15).

Bognár zsákolása nyitotta a második felvonást, melyre Szabó válaszolt egy távolival. Johnson pontjaival hamar tízen belülre került a Zalaegerszeg, sőt az agilis hátvéd betörése után már kénytelen volt magához hívni övéit Kovács Adrián (38-32). Ezt követően kissé leült a találkozó, a DEAC továbbra sem találta az első negyed ritmusát, Williams kettesével pedig már majdnem eltüntette húszpontos hátrányát a ZTE (42-39). A kékmezesek okosan lassították a játékot, a cívisvárosiak nem tudtak gyors indításokat vezetni, felállt védelem ellen pedig csak szenvedtek. A nagyszünethez közeledve Boriszov hozta újra lendületbe övéit, Moody hatalmas zsákolása után pedig a félidőre visszaállt a kétszámjegyű differencia (55-45).

A fordulás után Bibbins jelentkezett egy kettő plusz egyes akcióval, a DEAC pedig Moody révén tartotta előnyét. A 6-8 pontos debreceni fór állandósult, mindkét fél óriási energiákat igyekezett beletenni védekezésébe. A negyed derekán Harrison értékesített egy triplát, Manigat távolija után pedig újra megnyugtató fórban volt a Debreceni Egyetem alakulata (72-60). Ez sem törte meg az egerszegieket, Johnson vezetésével egy 7-0-s etapot produkáltak, ám a negyedet Tóth Ádám utolsó másodperces duplája zárta (74-67).

A vendégek nagy rohamot indítottak a záró felvonás elején, Bibbins harcolt ki sportszerűtlen hibát, az értékesített büntetők után pedig már a vezetésért támadhattak (80-79). Tóth Ádám fújt ébresztőt egy közelivel, majd Manigat ugrasztotta talpra a publikumot egy precíz hármassal, ki is kérte egyperces szünetét a zalai szakmai stáb (86-79). Továbbra is lendületben maradt a DEAC, négy perccel a vége előtt Boriszov büntetőivel ismét tízzel lépek meg. A hátralévő időben már nem volt ereje a felzárkózásra a Zalaegerszegnek, így fantasztikus mérkőzésen, 98-92-es arányú győzelmet aratott Kovács Adrián csapata, mellyel megváltotta jegyét a Debreceni Főnix Csarnokban megrendezésre kerülő kupadöntőre.

DEAC – ZALAKERÁMIA–ZTE KK 98-92 (28–15, 27–30, 19–22, 24–25)

Debrecen, 1200 néző. V: Tőzsér, Goda, Fodor

DEAC: MOODY 20, Polyák 3/3, MANIGAT 25/15, BORISZOV 22/6, TÓTH Á. 19/3. Csere: Omenaka 2, Harrison 5/3, Bognár 2. Edző: Kovács Adrián.

ZTE: Bibbins 14/3, WIILLIAMS 26/6, JOHNSON 27, Szabó 10/6, Agafonov 8. Csere: Doktor, Simon, Djurics 7/3. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 3.perc: 10–0. 7.p.: 26–6. 12.p.: 32–22 15.p.: 42–39. 19.p.: 51–45. 24.p.: 62–56. 27.p.: 62–50. 30.p.: 72–67. 34.p.: 80–79. 37.p.: 91–81.

Kipontozódott: Bibbins (39.p.) Polyák (40.p.)

Kovács Adrián: Nem volt szép mérkőzés, mindkét csapat tudta mekkora a tét. Jó energiával kezdtünk, de ezután leült a játékunk, ami végigkísért bennünket a találkozó végéig. A legfontosabb a győzelem, és hogy ott vagyunk a Magyar Kupa nyolcas döntőjében.

Bencze Tamás: Ezt a kezdést a hosszú utazással sem lehet magyarázni. Ellenfelünk nagyon jó ritmusban támadott, mi pedig nem tudtuk elkapni a fonalat. Ennek ellenére visszaküzdöttük magunkat a mérkőzésbe, a negyedik negyedben egy pont is volt a különbség. Az első hat-hét percet leszámítva büszke vagyok a fiúkra. Három negyedet megnyertünk, de ezúttal ez nem volt elég.