2016.11.02. 09:31

Egerben remekeltek a debreceni szeniorok

Debrecen - Az egri Bitskey Aladár szenior emlékversenyre 18 külföldi és 25 magyarországi egyesület versenyzői több mint 950 nevezést adtak le, ebből 118 volt a debreceni sportolók rajtjainak száma. A cívis gárda az előkelő második helyen végzett a csapatversenyben.

Nagy Erzsébet Éva új korcsoportjában (a 30-34 évesek között) három versenyszámban győzött, az 50m-es mell­úszásban új országos csúcsot ért el! Ötszörös egyéni győztes lett Szántó Endre, míg Rentka László, ifjabb Bitskey István és Balázsiné Jaczkó Márta két-két számban, Demkóné Balla Sarolta, idősebb Bitskey István, Soltész István és Forintos Attila egy-egy számban végzett az első helyen. Dobogós, illetve pontszerző lett Kovács Lukácsné, Horányi Antal, Gyepesi István, Miklós Attila, Kádasi Tibor, Tóth Béla, Soltész István, Törös Lajos, Wolszky Ildikó, Balázsi Jenő, Lőrincz László, Sárkány Ákos, Takácsné Kancsár Katalin, Erdélyi Zoltán, Bihari Árpád, Kovács Zsolt, Salamon Tibor, Szaszkó János. A 12 debreceni váltó közül nyolc végzett dobogón, közülük a Rentka, Kádasi, Horányi, Soltész összeállítású férfi gyorsváltó és a Kovács Lukácsné, Wolszky Ildikó, Balázsiné Jaczkó Márta, Takácsné Kancsár Katalin összeállítású női vegyes váltó győzött.

A „legértékesebb” eredményeket (94,16%-os átlaggal) ifjabb Bitskey István, az egri uszoda és a verseny névadójának, Bitskey Aladárnak az unokája érte el, aki édesapjával együtt a debreceni klub tagja.