Szoros volt, de nem sikerült legyőzni a Gyöngyöst

© Fotó: HBN archív
Balmazújváros – Három góllal, 27-24-re alulmaradt a Balmazújváros a rájátszás első fordulójában.

A B.Braun Gyöngyös otthonába látogatott az alsóházi rájátszás (7-12. helyért) első körében a Kőnig Trade-Balmazújváros. Füzesi Ferenc alakulata alaposan felkészülve, önbizalommal telve és nagy reményekkel érkezett Gyöngyösre, ahol nyerni szeretett volna.

Tartotta is a lépést az újvárosi egylet az elején, a 6. percben 3-2-re vezettek csak a hazaiak, igaz, aztán kicsit nyújtották az előnyt. A 24. minutumra azonban újra feljött egy gólra a hajdú-bihari gárda, félidőben sem állt rosszul a bennmaradásért küzdő Balmaz, 13-12-re vezetett a Gyöngyös.

A szünet után ismét nőtt a különbség a két csapat között, a 48. percben már öt góllal ment a Heves megyei társaság (23-18). De nem adták fel Bali Richárdék, kapaszkodtak, a hajrára már csak két gól hátrányuk volt. Kiegyenlíteni azonban nem sikerült, 27-24-re nyertek Gulyás István tanítványai.

B.Braun Gyöngyös–Kőnig Trade-Balmazújváros 27–24 (13–12)

Gyöngyös, 600 néző. V: Herczeg, Südi

GYÖNGYÖS: Tamási, Tóth Á. 3, Hajdu G. 1, Debreczeni 5, Koller 3, Varsandán M. 3, Simon B. 1. Csere: Hudák H. (kapus), Nagy B. 2, Iváncsik Á. 2, Marczinkó 4, Frey 3 (2), Sándor Á., Czina. Edző: Gulyás István

BALMAZÚJVÁROS: Oláh Z., Dioris 1, Oláh T., Atsushi 2 (2), István 4, Bali 5, Csuruvija 3. Csere: N. Knezsevics (kapus), Korsós Á., Dzono 6, Balázs S., Kovácech 1, Hajdú T., Temesvári 2, Dolics, Horváth D. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 8–5. 24. p.: 10–9. 36. p.: 17–15. 42. p.: 20–17. 48. p.: 23–18. 54. p.: 24–22

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2