Szombaton rendezik Debrecenben a gyermekszínjátszó fesztivál regionális találkozóját

Szombaton rendezik Debrecenben a gyermekszínjátszó fesztivál regionális találkozóját
© Fotó: DMK
Debrecen – Május 13-án, szombaton, 9.30-tól szervezi meg az Abakusz Műhely Egyesület és a Debreceni Művelődési Központ Csapókerti Közösségi Háza a XXVI. Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál Északkelet-Magyarországi (Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén) Regionális Találkozóját a Csapókerti Közösségi Házban.

Az eseményen köszöntőt mond Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója, majd bemutatkoznak a négy megye megyei találkozóin arany minősítést szerzett csoportjai. (A legjobbak a pécsi országos gálára kaphatnak meghívást.) A bemutatkozókat szakmai fórum követi.

Meghívott vendégek, a szakmai beszélgetés partnerei:

  • Kiss Tibor Csokonai-díjas gyermekszínjátszó rendező, drámatanár
  • Györgyjakab Enikő Uniter-díjas színművész, a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Karának óraadó tanára
  • Varju Nándor színész, drámatanár
  • Emri Miklósné pedagógus-mentálhigiénikus, pszichodráma asszisztens, tréner
  • Makónyi Judit – klinikai szakpszichológus, pszichodráma asszisztens

Program:

9.30 Megnyitó

Előadások:

09.40-10.05 Premier – Miskolc
Invázió
Csoportvezető-rendező: Püspöki Péter (25’)

10.10-10.25 Ne-Felejcs, Kistokaj
Az már nem igaz
csoportvezető-rendező: Tarsoly-Toth Erika (15’)

10.35-10.55 A DMK Alföld Gyermekszínpada, Debrecen
Sámsemék szobrot készít avagy Játék a művészet lehetőségeiről
Csoportvezető-rendező: Várhidi Attila (20’)

11.00-11.15 Huncutkák Utánpótlás csoport, Ajak
A soványító palacsinta
Csoportvezető-rendező: Tormáné Szabó Ilona (15’)

11.15-12.20 Szakmai beszélgetés az 1-4. előadásokról

12.20-12.35 Avastetői Pegazus, Avastetői Ált. Isk. és AMI, Miskolc
A Jóka ördöge
Csoportvezető-rendezö: Nagy Andrea (15’)

12.40-12.58 HUNCUTKÁK, Nagyvárad (Románia)
Kövér Lajos és sovány Laci
Csoportvezető-rendező: Rusz Csilla (18’)

13.08-13.23 Kaméleon, Garabonciás Művészeti Iskola, Tiszalúc
Csizmás kandúr
Csoportvezető-rendező: Ducsai Tiborné (15’)

13.28-13.48 Szent János Bogárkák, Egyek
Kicsik és nagyok
Csoportvezető-rendező: Kiss-Menyhárt Éva (20’)

13.48-14.50 Szakmai beszélgetés a 5-8. előadásokról

14.50-15.00 Gézengúzok csoport, Újfehértó
Kire ütött ez a gyerek?
Csoportvezető-rendező: Szilágyi Ildikó (10’)

15.05-15.30 Kincskeresők csoport, Nagyhalász
Farkas kontra Piroska
Csoportvezető-rendező: Szentirmai Gáborné (25’)

15.35-16.05 Dömik Nagykároly (Románia)
A boldog ember inge
Csoportvezető-rendezö: Szolomájer Tímea (30’)

16.10-16.36 Abakusz Színjátszó Kör, Debrecen
Kárikittyom hadművelet
Csoportvezető: Nánási Sándor
rendezte: Nánási Brigitta és Nánási Sándor (26’)

16.36-17.40 Szakmai beszélgetés a 9-12. előadásokról

16.36-17.40 “Fesztivál Farka”

  • Játékos vetélkedők
  • Moldvai Táncház a Duna Televízió Felszállott a Páva című élő műsorába bejutott Bontovics Letícia és Rusvai Máté táncosok vendégszereplésével
  • Nánási Alexandra és Bolya Dávid vezetésével zenél az ORT-IKI

17.40-18.00 Fesztiválzáró – Oklevelek, ajándékok átadása.

– Takács Hajnalka –








hirdetés