Szentesen jártak a szenior úszók, érmeket és pontokat hoztak haza

© Fotó: Magánarchívum
Debrecen – A Debreceni Szenior Úszó Klub csapata a januári idénynyitó verseny után idén már másodszor szerepelt Szentesen.

Két új csapattag mutatkozott be: a volt úszó Szekeres Ákos (44) biztató időkkel két versenyszámban győzött, egy egyéni ezüstöt szerzett és az ezüstérmes férfi gyorsváltó második leggyorsabb embere volt. Mauks Levente (41) első szenior versenyéről egyéni és váltó ezüstéremmel távozhatott.

A „nyolcvanasok” képviselői közül Kovács Lukácsné (81) három számban győzött, Szántó Endre (80) egy arany- és két ezüstérmet nyert.

Kétszeres győztesek lettek Horkay György, Salamon Tibor (a férfi gyorsváltó leggyorsabb embere) és Kocsis Szabolcs. Egy elsőséget harcolt ki Darnay Erika és Nagy István. További dobogósok: Cseri Piroska, Miklós Attila, Rentka László.

Pontokat szerzett és váltóban dobogós helyezést ért el Rozsos Ferencné és Nagy Péter. A családi váltóban Nagy Péter és gyermekei, Julianna és Réka voltak eredményesek.