haon-sportoldal

2008.03.22. 14:41

DVSC-TEVA - MTK élő közvetítés

<p>Következik a rangadók rangadója, a listavezető MTK gárdáját fogadja a bajnoki címvédő DVSC-TEVA alakulata. Kövesse a meccs eseményeit percről-percre itt a HAON-on!</p>

A második félidőben nyújtott jobb támadójátékának köszönhetően az MTK megérdemelten nyert Debrecenben.

90+3 perc: véget ért a mérkőzés: DVSC-TEVA - MTK 0-2.
91. perc: Pátkai Szabó Ádámnak
adta át a helyét.
90. perc: 3 percet hosszabbított a játékvezető.

88. perc: újabb MTK gól. Legurított szabadrúgást követően Pollák lőtt kapura, a labda kissé irányt változtatott, így a vetődő Polekszics föltt a kapu közepébe vágódott. 0-2.
87. perc: Urbán helyett Kecskés a pályán.
86. perc: Kulcsár ugrott volna ki a jobb oldalon, ám Takács elgáncsolta a kilépő játékost. A debreceni védőt kiállította a játékvezető.
83. perc: Kouemaha előtt adódott jó lehetőség a lövésre, ám a csatár lövése messze kapu mellé szállt.
81. perc: Dombi szöglete után Sztojkov fejelt a rövid sarok mellé.
78. perc: vezet az MTK. Pált ugratták ki a bal oldalon, a támadó betört a 16-oson belülre, kissé kisodródva 8 méterről ballal a hosszú felsőbe rúgta a labdát. 0-1.
77. perc:
újra felpörögtek a fővárosiak, egyre többet kerülnek a debreceni védők mögé, de ettől tovább nem jutnak érdemben.
74. perc: Hrepka helyett Pált küldte pályára Garami József.
72. perc: csere: Kerekes helyett Sztojkov kapott lehetőséget.
71. perc: az utóbbi percekben főként a vendégek térfelén van a labda, de kapkodó a játék.
67. perc: Sándor Tamás hiányát nagyon megérzi a Loki, nincs aki összefogja, irányítsa a csapatot.
63. perc: a Loki nem igazán tud felpörögni, még helyzetekig sem jutnak el a hazaiak.
59. perc: Pátkai középtávoli lövésénél Polekszics résen volt és hárított.
57. perc: az utóbbi percekben a hazaiaknál van többet a labda, de az utolsó passzoknál rendre hibáznak a debreceniek.
52. perc: Kanta távoli, léc alá tartó bombáját hárította Polekszics. Az MTK sokkal veszélyesebben játszik a második félidőben, mint a Debrecen.
49. perc: gyors MTK-s támadás végén Kulcsár jobbról centerezett, Komlósi az utolsó pillanatban mentett szögletre Urbán elől.
49. perc: újra esőben futballoznak a csapatok. Egy szöglet után Pátkai távoli lövéssel kísérletezett, de a labda magasan a kapu fölé szállt.
A szünetben Herczeg András cserélt: Sándor Tamás helyett Leandro a pályán.

A kezdeti debreceni rohamok után az MTK vette át a játék irányítását, majd félórát követően újra a hazaiak domináltak. A csapatok igazán nagy ziccert nem tudtak kialakítani, főként távoli lövésekkel veszélyeztetnek a felek.

45+1 perc: véget ért az első félidő.
44. perc: a debreceniek ismét mezőnyfölényben játszanak több mint tíz perce, ám újabb lehetőséget nem tudtak kialakítani.
40. perc: Czvitkovics jobboldali szabadrúgását Máté fejelte vissza középre, takács próbálta kapura fejelni a labdát, ám a játékszer centikkel ugyan, de a kapufa mellett hagyta el a pályát.
34. perc: Sándor Tamás próbálkozott távolról, ám a jobb alsó sarokba tartó labdát Végh szögletre ütötte. A sarokrúgás után nem tudott helyzetig jutni a Loki.
32. perc: MTK-s kontratámadás végén Kulcsár jobbról lőtt kecsegtető helyzetben, ám a labda elgurult a kapu előtt.
30. perc: Czvitkovics tört be a 16-oson belülre balról, ám a lövés pillanatában elcsúszott, így nem volt erő a löketben s Végh hárítani tudott.
27. perc: Kiss Zoltán 25 méterről eresztett meg egy bombát, amit Végh csak kiütni tudott.
25. perc: időközben elállt az eső, de ez sem változtatott a játék képén, az MTK irányít.
21. perc: egy gyors MTK támadás után Pátkai a levegőben rúgta meg a labdát, amit nem talált el tökéletesen, így Polekszics könnyűszerrel fogta a lövést.
20. perc: a kezdeti Loki fölényt követően az MTK akarata érvényesül a pályán, a vendégeknél van többet a labda, ők irányítanak.
16. perc: kényszerű csere a Lokiban, a megsérült Mészáros Norbertet Komlósi Ádám váltotta.
15. perc: kifejezetten jó iramú, kemény a meccs, viszont helyzetekig nem jutnak el a csapatok.
10. perc: kiszabadult a debreceni nyomás alól az MTK, a fővárosiak sokpasszos játékkal támadnak, ám a lokisták meg tudják állítani őket a büntetőterület előtt.
7. perc: egy kipattanó labdát Takács 19 méterről küldött vissza Végh kapujára, ám a labda fölé szállt.
5. perc: a zuhogó eső ellenére remek hangulatban kezdődött a meccs, a Loki nagy elánnal vetette magát a küzdelembe.
1. perc: Kanta 28 méteres lapos lövéssel kísérletezet, ám Polekszics vetődve hárított.

A Soproni Liga csúcsrangadóján a DVSC-TEVA alakulata a listavezető MTK-t látja vendégül. A mérkőző felek a következő összeállításában léptek pályára:
DVSC-TEVA: Polekszics – Bernáth, Máté, Mészáros, Takács – Dombi, Kiss Z., Sándor, Czvitkovics – Kerekes, Kouemaha.
MTK: Végh – Horváth, Lambulics, Pintér, Pollák – Kulcsár, Zsidai, Pátkai, Hrepka – Kanta, Urbán.