Szárnyalt a dal szájról szájra

Szárnyalt a dal szájról szájra
Szárnyalt a dal szájról szájra - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – Tíz település dalos diákjai gyűltek össze pénteken a Debreceni Művelődési Központ(DMK) Józsai Közösségi Házában, hogy megméressék énektudásukat.

A DMK és a Muzsikáló Egészség Alapítványi Alapfokú Művészeti Iskola megyei népdaléneklési versenyén ötven szóló és tizennyolc csoport állt a pódiumra. A „Száll a madár ágról ágra, száll az ének szájról szájra” című eseményen a Debrecenből, Debrecen-Józsáról, Bagamérről, Balmazújvárosból, Berettyóújfaluból, Derecskéről, Hajdúhadházról, Hajdúböszörményből, Görbeházáról és Tiszafüredről érkező fellépők népdalcsokrot adtak elő hangszeres kíséret nélkül.

HBN

Eredmény:

Díjazottak

Alsó tagozat:
I. helyezett: Márta Anna, Márta Szabolcs, Márta Áron(Ibolya Utcai Általános Iskola)
I. helyezett: Gyarmati Anna, Tóth Kamilla, Gulyás Botond(Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola és AMI)
II. helyezett: Kovács Emese, Skripeczky Jázmin, Schmidt Sára
III. helyezett: Ulveczki József, Mátrai Jonatán, Szabó Miklós
Különdíj: Szabó Virág, Marjai Dorka
Különdíj: Ulveczki József, Ulveczki Gergő, Ulveczki Mária Brigitta

Felső tagozat:
I. helyezett: Csekő Blanka, Gonda Zsófia (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI)
I. helyezett: Héty Emese, Héty Hajnalka (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI)
II. helyezett: Szekeres Zsófia, Bakonyi Petra, Balogh Rebeka
III. helyezett: Hercz Lili, Nagy Boglárka, Guba Sarolta

1 – 2. osztály – szóló
I. helyezett: Veres Réka (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI)
II. helyezett: Márta Áron
III. helyezett: Nagy Fórizs Lili
III.helyezett: Kruppa István
Különdíj: Fekete Zsófia

3-4. osztály – szóló
I. helyezett: Márta Anna (Ibolya Utcai Általános Iskola)
I. helyezett: Márta Szabolcs (Ibolya Utcai Általános Iskola)
II. helyezett: Mézes Pataki Athos
III. helyezett: Jakó Gyöngyi
III.helyezett: Pataki Dóra
Különdíj: Csizmadia Rebeka
Különdíj: Palotai Dorottya
Különdíj: Szabó Bulcsú
Különdíj: Kanczel Bíborka

5 – 6. osztály – szóló

I. helyezett: Harangi Annamária (Kinizsi Pál Általános Iskola)
II. helyezett: Buglyó Petra
II. helyezett: Veres Hunor
III. helyezett: Fehér Boglárka
III. helyezett: Bakonyi Petra
Különdíj: Nagy József Gergő
Különdíj: Tóth András

7 – 8. osztály – szóló

I. helyezett: Kapási Tamás ( Balmazújvárosi Alapfokú Művészeti Iskola)
II. helyezett: Végh Orsolya
III. helyezett: Sándor Lili
Különdíj: Munkácsi Bettina

Közönségdíj:
Alsó tagozat – Urszuly Dorottya
Felső tagozat – Vén Odett








hirdetés