Videó: Semmi sem dőlt még el a Bajnokok Ligájában

A madridi derbin Koke és Mario Suarez sem tudta megállítani Ronaldót (fehérben)
A madridi derbin Koke és Mario Suarez sem tudta megállítani Ronaldót (fehérben) - © Fotó: Getty Images
A Juventus egygólos előnyt szerzett a Monaco ellen, a madridi derbi „meccsnullról” folytatódik.

A találatokban gazdag összecsapásokat kedvelők csalódottan szemlélhették a Bajnokok Ligája keddi negyeddöntőit, hiszen a Juventus–Monaco és az Atletico Madrid–Real Madrid meccseken mindössze egyszer rezdült a háló.

A tavalyi finálé „újrajátszása” gól nélküli döntetlennel zárult, a csata hőse a matracosok hálóőre Jan Oblak volt, aki főleg az első játékrészben mutatott be parádés hárításokat. A szlovén kapus teljesítményét a lefújást követően Diego Simeone is kiemelte, az Atletico trénere szerint a visszavágón a második félidőben mutatott játékukra kell alapozni.

– Többet érdemeltünk a 0–0–tól, főleg az első játékrész alapján. Ellenfelünk a világ egyik legjobban védekező gárdája, ezért volt problémánk a góllövésben– fogalmazott Carlo Ancelotti, a címvédő Real edzője az UEFA weboldalán.

Vidal döntött

Torinóban a zebrák egy, Arturo Vidal által értékesített tizenegyessel kerültek minimális fórba a Monaco ellen. – Kissé izgultam a büntető előtt, de a legfontosabb dolog, hogy bement, és megnyertük a meccset – nyilatkozta a chilei középpályás.

Arturo Vidal a gólját ünnepli | Fotó: Getty Images Arturo Vidal a gólját ünnepli | Fotó: Getty Images ©

– Az első illetve a második félidő első 20 percében is mi domináltunk. Egy szervezett, jó csapat benyomását keltettük, amely megnehezítette a Juve dolgát – mondta a hercegségbelieket trenírozó Leonardo Jardim.

A párharcok visszavágóit jövő hét szerdán rendezik.

HBN–BÁ

Videó: Döntetlent hozott a madridi derbi a BL-ben
Két meccsen mindössze egyetlen gól született a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első játéknapján.