“Semmi nem jött össze, mentálisan csődöt mondtunk”

© Illusztráció: HBN-archív
Hajdú-Bihar – A labdarúgó megyei másodosztály északi csoportjának vasárnapi játéknapján győzött a Nyírábrány, az Ebes és a Létavértes is.

Álmosdi Hajdú SE–Nyírábrányi KSE 2–3 (1-2)

50 néző. Vezette: Buczkó B. (Hornyik M., Krizbai Zs.)

Álmosd: Kupás I. – Jónás D., Balogh K., Horváth G., Zsanda Gy., Rácz I., Török P., Tacsi I., Ásztai I., Szabó Zs., Solymosi L. Edző: Szabó Béla.

Nyírábrány: Fekete S. – Juhos Gy., Fenyvesi L., Tóth Cs., Maczó A., László R., Küzmös A. (Vásárhelyi J.), Rátonyi Zs., Fecskovics M., Mezei L. (Tóth Cs.), Fenyvesi P. (Küzmös Gy.) Edző: Tóth Csaba.

Gól: Horváth G., Ásztai I., illetve Rátonyi Zs.(2), Mezei L. Jók: Rátonyi Zs., László R., Maczó A. Kiállítva: Fenyvesi L. Ifi: 4-1

Szabó Béla: – Később nyilatkozik.

Tóth Csaba: – Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró és ezért többet is tevő csapatként, úgy érzem megérdemelten nyertünk. Ezen a napon végre a szerencse is mellénk állt, és ez is hatással volt a végeredményre.

Vámospércs Bocskai SE–Ebesi S.B.K.E. 6–1 (2-1)

50 néző. Vezette: Percze Zs. (Rezes M., Takács I.)

Vámospércs: Kolompár J. – Balogh S., Kovács Gy. (Szabó B.), Zsupos J. (Nagy I.), Nánási D., Garai G., Halász S. (Pólyik D.), Kiss I. (Vietorisz J.), Kolompár R., Kolompár K. (Könnyű R.), Károlyi A. (Kiss T.). Edző: Oláh Sándor.

Ebes: Német J. (Kovács I.) – Harsányi P., Nagy Z. (Oláh Cs.), Antal A., Bőde Z., Simon N., Szabó J., Kovács T., Bernáth G., Andirkó I., Kiss L. Edző: Nagy Sándor.

Gól: Károlyi A.(2), Kolompár K.(3), Kiss T., illetve Bernáth G. Jók: Egész csapat. Kiállítva: Balogh S. Ifi: 6-0.

Oláh Sándor: – Igazi csapatjáték volt a majálison.

Nagy Sándor: – Később nyilatkozik.

Létavértes SC 97–Pentafrost Nyírmártonfalva SE 2–1 (1-0)

150 néző. Vezette: Krizbai Zs. (Tóth G., Kovács Z.)

Létavértes: Fekete S. – Papp Z., Bárány P. (Boros G.), Somlyai L., Mázló D., Horváth Cs. (Tóth E.), Demján J., Papp S., Kovács B. (Madarász A.), Kontor G. (Karászi F.), Máté F. Edző: Kontor Gábor.

Nyírmártonfalva: Káplár F. – Tóth T., Jónizs A., Konyári S. (Haga T.), Szemán T., Szemán Ba., Szemán Be., Kiss G., Szemán N., Kelemen J., Balogh D. Edző: Konyári Sándor.

Gól: Mázló D., Horváth Cs., illetve Haga T. Jók: Egész csapat, illetve Haga T., Jónizs A., Kelemen J. Kiállítva: Demján J. Ifi: 0-4.

Kontor Gábor: – A sok kihagyott helyzet miatt izgulnunk kellett a végén, de megérdemelt győzelmet arattunk. Hajrá Léta!

Konyári Sándor: – A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem ha minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni. Mihamarabb túl kell tenni magunkat ezen a vereségen. Semmi nem jött össze, mentálisan csődöt mondtunk. A héten mindent helyre kell tenni a fejekben.

DASE–Görbeházi K.S.E. 4–0 (4-0)

80 néző. Vezette: Grünwald R. (Katona D., Mező S.)

DASE: Matkó Zs. – Rácz N. (Szvára I.), Lengyel I., Csiszár I., Molnár B., Dér I. (Bölönyi T.), Lázár R. (Dobi K.), Varga V., Fodor J. (Dobos Á.), Kovács M., Takács I. Edző: Pöszmet Tibor.

Görbeháza: Szilágyi K. – Tóth A., Ronkovics T., Illyés Z., Pók D., Kiss S., Répási Sz. (Nagy T.), Hajdu R., Tóth P., Nyakas R., Fábián Sz. Edző: Szolnoki Attila.

Gól: Takács I.(2), Lengyel I., Fodor J. Jók: Senki, illetve az egész csapat. Ifi: 9-0.

Pöszmet Tibor: – A héten a Sörsátorban és a Sárguláson a kelleténél jobban odatették magukat a srácok. Az első félidőben megszerzett előnyünket csak tartani tudtuk a második játékrészre. Azt gondolom, az első negyvenöt percben sem játszottunk jól, de a másodikban ezt sikerült alulmúlnunk.

Szolnoki Attila: – Az első félidőben a hazaiak eldöntötték a találkozó sorsát, hiszen 4-0-s hátrányba kerültünk. A második játékrészben annyi pozitívum volt a részünkről, hogy lehoztuk kapott gól nélkül a félidőt. További sok sikert kívánok a DASE csapatának, játékosaimnak pedig köszönöm, hogy ebben a nehéz helyzetben is kitartóak és sportszerű magatartást tanúsítnak. Anyák napja alkalmából isten éltessen minden édesanyát.