Rosszul sikerült az Újváros rajtja

Az újonc Vác ellen kezdték meg az új bajnoki szezont az újvárosi kézisek
Az újonc Vác ellen kezdték meg az új bajnoki szezont az újvárosi kézisek - © Fotó: Matey István
Balmazújváros – Két góllal verte az újonc Vác Füzesi Ferenc alakulatát a nyitányon.

Hazai pályán kezdte meg a férfi kézilabda NB I. 2015/16-os pontvadászatát a Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK szombaton este. A hajdú-bihariak vezetőedzője, Füzesi Ferenc előzetesen elmondta, bár még nincs teljesen kész a csapata, mégis egyértelműen győzelmi szándékkal indulnak harcba az élvonalba idén feljutó Vác ellen.

Nem bírtak velük

Nos, az eredmény nem éppen úgy alakult, ahogyan azt az újvárosiak elképzelték. Már a nyolcadik percben 5–3-ra vezettek a vendégek, akiknek előnye a félidő derekára már hatgólosra hízott (6–12). Ezt követően összekapta magát az Újváros, folyamatosan csökkent a hátrány, sőt, félidőben már a hazaiak vezettek 15–14-re.

Fordulás után újra a Pest megyeiek kapták el jobban a fonalat, ismét átvették az irányítást. Ám ezúttal a Füzesi-alakulat nem hagyta, hogy annyira elhúzzon az ellenfél, a 39. minutumban 20–20-at mutatott az eredményjelző. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a gárdák, két perccel a vége előtt 28–28 volt az állás. A hajrában a váciak még két gólt is tudtak szerezni, és 30–28-ra megnyerték a találkozót.​

A Balmazújváros legközelebb szeptember 5-én, szombaton 18 órától a Ceglédi KKSE otthonában vendégszerepel.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–VÁCI KSE 28–30 (15–14)
Balmazújváros, 700 néző. V: Herczeg, Südi
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Dioris 4, Oláh G. 4 (2), Korsós 2, Vranac 1, N. Lazics 5, M. Kekezovics 6 (1). Cs: Bagi (kapus), Simovics, Balázs S. 1, Morva, Hanták 2, István P. 3, Pajkó, Veres I., Balda. Edző: Füzesi Ferenc
VÁC: Tóth M. – Vaszics 5, Asztrasapkin 9 (1), Lendvay 7 (1), Tyiskov 5, Pavlovics, Popovics 3. Cs: Vitáris (kapus), Bartók D. 1, Császár F., Terenyi, Pál G., Munkácsi, Kökény, Vucsicsevics. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 12. p.: 4–8. 16. p.: 6–12. 21. p.: 10–12. 27. p.: 13–13. 33. p.: 16–17. 36. p.: 17–20. 39. p.: 20–20. 45. p.: 23–22. 49. p.: 24–25. 52. p.: 25–25. 55. p.: 25–28. 58. p.: 28–28
Kiállítások: 12, ill 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2