Rengeteg lesz a program Debrecenben, nem győzünk majd válogatni

Rengeteg lesz a program Debrecenben, nem győzünk majd válogatni
© Fotó: Vékony Zsolt, archív
Debrecen – Nálunk megnézheted, milyen programokkal vár mostanában a cívisváros!

március 17., csütörtök

Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar: “TAO az utánpótlás-nevelés szolgálatában, sportgazdasági megközelítésben” Szakmai továbbképzés és konferencia (március 18-ig)
10.00 óra, Agóra Tudományos Élményközpont: Gravitációs hullámok – interaktív előadás
10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Előtéri Galéria: Játszóház a játékkiállításhoz kapcsolódóan
14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: „Mézeshuszár” – játszóházi klub
14.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Előtéri Galéria: Szent Patrik napi játszóház
16.00 óra, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Kodály terem: Konzi-tour a Kodályban
17.00 óra, Méliusz Központi Könyvtára – Földszinti előadóterem: Kígyó és sárkány: a teremtésmítoszok beavatottjai, vagy a démoni erők esszenciái? – Incze László szimbólumkutató előadása
18.00 óra, Nagyerdei Víztorony rendezvényterme: 50+ zenekar koncertje
18.00 óra, Józsai Közösségi Ház: A futó és a kalandor… (Mit kezdenél 11 millió forinttal?) – Zsiga Attila személyiségfejlesztési tréner és életvezetési tanácsadó előadása
18.00 óra, Csokonai Színház: Made in Hungária (Tóth Árpád bérlet)
18.30 óra, Újkerti Közösségi Ház termei és az Újkerti szánkódomb: Tavaszi Csillagászati Bemutató
19.00 óra, Lovarda: Dr.Csernus Imre előadása

március 18., péntek

9.00 óra, Józsai Közösségi Ház: „Száll a madár ágrul ágra, száll az ének szájrul szájra” – megyei népdaléneklési verseny
9.00 óra, Újkerti Könyvtár: Az Újkert régen és ma: Nyul Imre helytörténeti kutatását bemutató kiállítás (március 31-ig)
16.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Parti Nagy Lajos: Maya hajója (DESZKA Fesztivál)
17.00 óra, Debreceni Evangélikus Egyházközség felújított temploma: Luther,a teológus
17.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Színházi világnapi gálaműsor
17.15 óra, Csokonai Színház fogadótere: Álomkergetők – Máthé András fotóművész kiállítása (DESZKA Fesztivál)
17.30 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Glulu – A finom gluténmentes kenyér története – Prokisch Lilla előadása
18.00 óra, Víg Kamaraszínház: Camille (DESZKA Fesztivál)
18.00 óra, Havrics Galéria: Bán Klára, Fehér Margit és Fehér Kornélia kiállítása (április 8-ig)
19.00 óra, Nagytemplom: Ghymes 30 – Válogatás a három évtized dalaiból
22.00 óra, Roncsbár: Mystery Gang

március 19., szombat

8.00 óra, Józsai Közösségi Ház: VIII. Józsai pálinka és pogácsa verseny
10.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: „Gyertek lányok karikába!” – II. Országos Karikázó Fesztivál
10.00 óra, Modem: Cerkatúra – Hétvégi múzeumpedagógiai foglalkozás
10.00 óra, Vojtina Bábszínház: Markó Róbert: Az új nagyi (DESZKA Fesztivál)
15.00 óra, Víg Kamaraszínház: Pintér Béla: A sütemények királynője (DESZKA Fesztivál)
15.00 óra, Ondódi Közösségi Ház: Kézműves klub, nem csak gyerkeknek– origami
15.00 óra, Élettudományi Galéria: Az „Árpád” Művészeti Alkotó Közösség Újjászületés című csoportos kiállítása (április 15-ig)
16.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Beszélgetés és vita a Magyar Kaktusz és Pozsgás Társaság hírlevelében megjelent cikkekről
17.30 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Egressí Zoltán: 4X100 (DESZKA Fesztivál)
18.00 óra, Lovarda: Kepes András estje: Desszerttől a Tövispusztáig
19.30 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Kiss Gergely Máté: A jegesmmedve (DESZKA Fesztivál)
21.00 óra, Csokonai Színház: Weöres Sándor: Psyché (DESZKA Fesztivál)
21.00 óra, Roncsbár: Cloud 9+ / Debrec’N’Bass

március 20., vasárnap

10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Babusgató (X)
10.00 óra, Vojtina Bábszínház: Gimesi Dóra: Tündér ballonkabátban (DESZKA Fesztivál)
10.00 óra, Józsapark-piactér: „Virágvasárnap! Te szép! Te csodás!” – Virágvasárnap a Józsai Közösségi Házban
10.00 óra, Modem: A belső szoba
10.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: II. Nagymacsi virágvasárnap
11.00 óra, DOTE Elméleti Galéria: Kolozsváry Katalin Holló László-díjas festőművész „Van út lélektől lélekig” című kiállítása (április 15-ig)
13.00 óra, Józsai Közösségi Ház: „Húsvét megjelenése a művészetekben” – kiállítás a helyi kötődésű, alkotóművészek munkáiból
15.00 óra, Konzervatórium Galéria: Mucza Viktória festőművész (Egyek) kiállítása (április 8-ig)
15.30 óra, Csapó utcai sétálóövezet – Kossuth tér – Emlékkert: Palmarum – Virágvasárnap ünnepén
18.00 és 21.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Kárpáti Péter: Két nő (DESZKA Fesztivál)
20.00 óra, Csokonai Színház: Tasnádi István: Közellenség (DESZKA Fesztivál)
22.00 óra, Víg Kamaraszínház: Kerékgyártó István: Rükverc – egy (lecsúszott) polgár vallomásai (DESZKA Fesztivál)
22.00 óra, Vojtina Bábszínház: Keresztury Tibor: A te országod (DESZKA Fesztivál)

március 21., hétfő

9.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Megyei magyar nóta és népdaléneklési verseny
9.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Fszt. 6-os terem, 106-os terem: Vendégváró süteményfesztivál
11.00 óra, Vojtina Bábszínház, Kossuth tér: Bábszínházi Világnap
12.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Pass Andrea: Újvilág (DESZKA Fesztivál)
17.00 óra, Újkerti Könyvtár – Kismamaklub: Az újszülött első napjai a szülészeten és otthon – fürdetés,
öltöztetés, szoptatás, táplálás – Peleiné Imre Judit védőnő előadása. Kismamatorna!
17.30 óra, Újkerti Közösségi Ház: Turmalin esték
18.00 óra, Víg Kamaraszínház: Jeles András: József és testvérei (DESZKA Fesztivál)
20.00 óra, Csokonai Színház: Orbán János Dénes: A magyar Faust (DESZKA Fesztivál)

március 22., kedd

Méliusz Központi Könyvtára – Zenei Könyvtár és Művészeti Gyűjtemény: A víz világnapja
9.30 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Verona, 1301 (DESZKA Fesztivál)
14.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, fszt.6-os terem: Húsvéti játszóház
15.00 óra, Vojtina Bábszínház: Szálinger Balázs: Rigócsőr király (DESZKA Fesztivál)
16.30 óra, Csokonai Színház: Spiró György: Helló, Doktor Mengele! (DESZKA Fesztivál)
16.30 óra, Méliusz Központi Könyvtára – I. emeleti kerengő és Földszinti előadóterem: Emlékezés a Nagy Háború hőseire – Kiállítás és hadtörténeti kerekasztal beszélgetés
19.00 óra, Lovarda: Duma roast
19.30 óra, Víg Kamaraszínház: Csokonai-történetek 6. – Kortárs magyar ősbemutatók Debrecenben, az 1990-es években (DESZKA Fesztivál)
22.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Szíjártó Tímea-Aletta: Az eset (DESZKA Fesztivál)

március 23., szerda

10.00 óra, Vojtina Bábszínház: Markó Róbert: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma (DESZKA Fesztivál)
10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, 105-ös és 106-os terem: Boldogság program óvodásoknak
10.00 óra, Homokkerti Közösségi Ház: Sül már a kalács…- húsvéti kalácskészítés
14.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: Bence, a kemence – Perec-készítés és kemencében sütés
14.00 óra, Homokkerti Közösségi Ház: Húsvéti kézműves műhely nyugdíjasoknak
16.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: A Hortobágyi Halastó madárvilága – Dr. Trón Lajosné tanár előadása
17.00 óra, Újkerti Könyvtár: Képzőművészeti alkotások a Nagyállomástól a Református Főgimnáziumig – Kotricz Tünde előadása
18.00 és 20.00 óra, Páholy Lakásszínház: Hajdu Szabolcs: Ernelláék Farkaséknál (DESZKA Fesztivál)
18.15 óra, Újkerti Közösségi Ház: „A túlvilági szintek – látomások” – Előadás, beszélgetés: Domokiné Tóth Mária reiki-mesterrel
19.00 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: Budapest Bár-koncert
20.00 óra, Csokonai Színház: Bartis Attila: A nyugalom (DESZKA Fesztivál)
22.00 óra, Víg Kamaraszínház: Tolnai Szabolcs: Exodus (DESZKA Fesztivál)








hirdetés