Remek kezdet után visszaestek

© Fotó: Molnár Péter
Balmazújváros – Kiélezett csatában maradtak alul az újvárosiak a Mezőkövesddel szemben.

A Skaliczki László vezette Mezőkövesdnél vendégeskedett a Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK a férfi kézilabda NB I. 11. fordulójában szombaton este. Az újvárosiak szerették volna begyűjteni a két pontot, ám minden igyekezetük ellenére nem sikerült, 22–19-re kikaptak.

Pedig kiválóan kezdtek Füzesi Ferenc tanítványai, akik a 12. percben 4–2-re vezettek. A folytatásban sem engedték ki a kezükből az előnyt, csak a hajrában tudott egyenlíteni a hazai gárda, mely át is vette a vezetést, félidőben 10–8-at mutatott az eredményjelző.

A szünet után egalizálak az újvárosiak, sokáig kiegyenlített csata folyt, ám a játékrész második felében meglépett a KÖvesd, a hajdú-bihariak pedig hiába kapaszkodtak, 22–19 lett a vége.

A Balmazújváros szerdán 18 órától az Eger együttesét fogadja a Kőnig Rendezvényközpontban.

MEZŐKÖVESDI KC–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 22–19 (10–8)

Mezőkövesd, 850 néző. V: Tomecskó–Hunyadi, Unyatinszki

MEZŐKÖVESD: Volarevic – Szepesi 6 (2), Hajdu G. 4, Antal Sz. 3, Radnic 2, Grünfelder, Benis 2. Csere: Holló, Liszkai (kapusok), Kovács P., Füstös 1, Kiss R., Trivkovic 1, Ciric 3. Edző: Skaliczki László

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 3, Oláh G. 2 (1), Hantál 2, Simovic, Balázs S. 3, Kekezovity 2. Csere: Pajkó (kapus), Morva, Korsós, Lazic 5, Temesvári 2, Tomic, István P. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 12. perc: 2–4. 23. p.: 4–7. 27. p.: 7–8. 36. p.: 10–10. 40. p.: 12–12. 47. p.: 17–13. 50. p.: 18–16. 55. p.: 21–17

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1