2015.03.22. 07:39

Hiába vezettek, döntetlen lett a vége

Balmazújváros - Nem hagyta magát a PLER, harcossága egy pont ért.

Balmazújváros - Nem hagyta magát a PLER, harcossága egy pont ért.Végig kiélezett meccsen 19-19-et játszott a Kőnig-Trade Balmazújváros hazai pályán a PLER Budapesttel a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában. Nagyon fontos találkozó volt ez mindkét csapat számára a kiesés ellen folytatott harcban, így ahogy számítani lehetett rá, roppant izgalmas derbit vívtak a felek.

Szoros volt

Jellemzően nem esett sok találat az egész összecsapás alatt, a 10. percben még csak 4-3-at mutatott az eredményjelző a hazaiaknak. A folytatásban sem tudott meglépni egyik társaság sem, a 20. minutumban 7-7 volt az állás, és az egál maradt félidőre is, 10-10.

A szünet után sem sokban változott a játék képe, igaz, az Újváros kisebb előnyre tett szert, sőt, még öt góllal is tudott vezetni. De ez sem bizonyult elegendőnek, a vendégek sem hagyták magukat, és nagy munka árán újra ki tudtak egyenlíteni, 19-19-es végeredménnyel zárult a rangadó.

Füzesi Ferenc alakulata 13 ponttal a tabella 10. helyén áll, és legközelebb szerdán 18 órától a Cegléd otthonába látogat, vagyis újabb slágermeccs vár a hajdú-bihariakra, hiszen a Pest megyeiek 15 egységgel a 9. pozícióban vannak.

Balmazújváros–PLER Budapest 19–19 (10–10)

Balmazújváros, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

Balmazújváros: Knezevics – Diorisz 3, Djono 3, Atsushi 4 (1), Horváth D. 1, Bali 2, Csurvija 3. CSERE: Pajkó (kapus), Balázs 1, Korsós 1, István 1, Hajdú, Temesvári. Edző: Füzesi Ferenc

PLER: Kránitz – Gyene 2, Leimeter, Mikita 5, Kocsi 5, Kemény, Auth 2. CSERE: Váczi (kapus), Bak 1, Mikita Matej, Laurencz, Tóth P., Kucher 4. Edző: Hutvágner István

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4–3. 20. p.: 7–7. 40. p.: 12–10. 50. p.: 16–13

Kiállítások: 14, ill. 18 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0