Nem kegyelmeztek a magyarok a Provident Kupán

Debrecen – Talant Dujsebajev tanítványai magabiztos győzelmet arattak Fehéroroszország ellen a cívisvárosban.

A januári kontinensviadalra készülő Magyarország a fehérorosz válogatottal mérte össze erejét a Provident Kupa második napján a debreceni Főnix Csarnokban.

Parádézó Mikler

A találkozó első gólját Bánhidi Bence szerezte, majd Faluvégi Rudolf duplázta meg előnyünket. Riválisunk ezt követően még tudott egalizálni (2–2), ám a továbbiakban a magyarok akarata érvényesült a pályán. Mikler Roland remek hárításokkal vétette észre magát, a veszprémi kapus 63 százalékos hatékonysággal védett, ami klasszis teljesítmény. Fokozatosan nőtt a differencia a felek között, Nagy Kornél lövése után hétgólos volt a mieink fórja a 19. minutumban (10-3). Az első játékrészt Bánhidi foglalta keretbe, a fiatal beálló találatával alakult ki a 15–6–os félidei állás.

A második 30 percben sem állt be gyökeres fordulat az összecsapáson, a házigazda Iváncsik Gergő találatával tízzel ment, sőt az újonc Dzsamali révén már tucatnyi volt az előnyünk (26-14). Miklert Székely Márton váltotta a kapuban, a csurgói hálóőr teljesítményére sem lehetett panaszuk a nézőknek. A fehéroroszok próbálták csökkenteni a hátrányukat, de ez nem sikerült nekik, a lefújás pillanatában 32-20-as végeredmény állt az eredményjelzőn.

Nagy Kornélék holnap 13 órától Argentínával találkoznak, a meccs tétje a tornagyőzelem lesz.

Magyarország-Fehéroroszország 32-20 (15-6)

Debrecen, 3000 néző. V: Stolarovs, Licis (lettek)

Magyarország: Mikler – Pásztor Á. 4 (2), Nagy K. 3, Faluvégi 4, Bánhidi 4, Bodó 4, Iváncsik G. 2 (1). Csere: Székely (kapus), Schuch 1, Császár 2 (1), Gazdag 3 (1), Hornyák P. 1, Dzsamali 3, Zubai, Zdolik 1, Borsos. Edző: Talant Dujsebajev

Fehéroroszország: Mackevics – Baranov 4, Silovics 2, Koroljok 2, Zajcev, Jurinok 1, Puhovszkij 2. Csere: Szaldacsenko (kapus), Babicsev 1, Sinkel 4, Kadkevics 3, Asztrasapkin, Pacikailik, Sz. Rutenka 1, Nyikulenkov, Tyitov. Edző: Jurij Sevcov

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2. 12. p.: 6–2. 19. p.: 10–3. 26. p.: 12–6. 33. p.: 18–7. 40. p.: 20–12. 47. p.: 25–13. 53. p.: 27–18. 55. p.: 28–20

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. –