Programok a nemzeti ünnepen Hajdú-Bihar megyében

Akt.:
Programok a nemzeti ünnepen Hajdú-Bihar megyében
© Illusztráció: Pixabay
Hajdú-Bihar – Az utóbbi napokban sok szó esett a Debrecenben zajló programokról, de nemcsak a cívisvárosban, hanem a megye egész területén várják az érdeklődőket a nemzeti ünnep alkalmából, ezért egy csokorba szedtük a vidéki eseményeket.

Augusztus 17. péntek

Derecske

  • 16 óra: utcazene a Kelet Brass Banddel
  • 17 óra: a Kárpátia 2000 Szociális és Kulturális Egyesület Erasmus+-os diákjainak műsora
  • 17.30: Jonce Hristovski macedón népi együttes műsora
  • 18 óra: Szentjobbi Vadvirágok NépdalkörKísérő programok:
  • Süssük meg együtt a város kenyerét!
  • Kézműves foglalkozások
  • Kenyérlángos sütés és kóstolás
  • Családi Piknik Derecske főterén

Téglás – főtér

  • 17 óra: Czibere Béla polgármester köszöntője
  • 17.05: az új kenyér megáldása
  • 17.15: Lesz Dance karneváli tánc

Augusztus 18. szombat

Biharkeresztes – Sportcsarnok mögötti tér (esőhelyszín – Városi Sportcsarnok)

  • 18.30: Barabás Ferenc polgármester köszöntője, Nagy Zsoltné intézményvezető, lelkész ünnepi beszéde
  • a Fehér Mályva Hagyományőrző Közhasznú Egyesület ünnepi műsora
  • a Szarkaláb Néptáncegyüttes ünnepi műsora
  • a Yeditepe Folklóregyüttes műsora
  • Magyarnak lenni – a Pesti Zenés Színpad műsora
  • Máté Péter emlékest – Tabáni István és zenekara
  • tűzijáték

Derecske

  • 8.30: környezettudatos kerékpártúra Földesre – gyülekező a főtéren

Esztár – főtér

  • 11 óra: köszöntő, kenyéráldás, Szécsi Tamás polgármester ünnepi beszéde, Díszpolgári cím, Esztár községért emlékérem, Svélecz György díjak átadása, fellépők ünnepi műsora

Hajdúhadház

  • 14 óra: a Kossuth-Bezerédi utca által határolt tér területi rekonstrukciójának ünnepélyes átadása – beszédet mond Tasó László országgyűlési képviselő és Csáfordi Dénes, Hajdúhadház polgármestere
  • 15.30: a Zöldség-, Gyümölcs és Dísznövénykiállítás megnyitója a Csokonai Művelődési Házban. A kiállítást Szöllős László önkormányzati agrárgazdasági tanácsnok, a Radnóczi Ferenc Kertbarátkör elnöke nyitja meg.

Nádudvar – Ady tér (rossz idő esetén a szabadtéri rendezvények elmaradnak)

  • 20 óra: ünnepi köszöntő
  • a Sólyom szárnyán című gálaműsor – Mandala Dalszínháza
  • tűzijáték

Polgár

  • 17 óra: Életműkiállítás Barankovics István szellemi hagyatékából – Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár
  • 18 óra: római katolikus templom – Maga László római katolikus esperes plébános – „A Nagyboldogasszony templom jelentősége a polgáriak életében” – C. Tóth János történész előadása

Augusztus 19. vasárnap

Berettyóújfalu – Szent István-napi rendezvények, Szent István tér

  • 8 óra: XVIII. Bihari Lövészverseny – Tardy-szik, lőtér
  • 16.30: Peter Sramek műsora
  • 17 óra: Csűrdöngölő – folk kavalkád
  • 20.30: Ocho Macho koncert
  • 22 óra: Tűzijáték

Derecske – Református templom

  • Újkenyéri hálaadó úrvacsorás istentisztelet

Ebes – Művelődési Ház

  • 8 óra: Főzőverseny
  • 8 óra: VIII. Szent István focikupa
  • 9 óra: Ünnepi futóverseny – Futókör
  • 10.30: Kerékpáros ügyességi verseny – aszfaltpálya
  • 11.30: Görkorcsolya és gördeszka ügyességi verseny – aszfaltpálya
  • 12 óra: Dartsverseny az aszfaltpálya mellett
  • 12 óra: Jó ebédhez szól a nóta! Ebesi Piros Rózsa népdalkör; Margittai Borisszák
  • 13.30: Roberto mulatós műsora
  • 14.30: Don Valentino és a hatlövetű palacsintasütő – interaktív gyerekműsor
  • 15.15: Eredményhirdetések: Tiszta virágos lakóház, Ebesi Étekkészítő verseny
  • 16 óra: Vikidál Gyula
  • 17.15: Brass show
  • 18.30: Blue Jeans Country Linedance Team
  • 19.15: Karaoke party
  • 20 óra: Lola
  • 21 óra: Sárkánylányok tűzzsonglőr produkciója
  • 21.30: Tűzijáték

Hajdúnánás

  • 20 órától utcabál a Köztársaság téren

Polgár

  • 9.30: Ünnepi szentmise a Római Katolikus Templomban
  • 15 óra: kulturális programok
  • 18 óra: megemlékezés; beszédet mond Molnár János polgármester; az újkenyér megszentelése
  • 21 óra: Csík Zenekar
  • 22.30: Tűzijáték

Augusztus 20. hétfő

Berettyóújfalu

  • 10 óra: Ünnepi mise a katolikus templomban
  • 11 óra: Bráda Tibor Munkácsy-díjas festőművész szakrális munkáiból összeállított kiállítás megnyitója a Bihar Vármegye Képgalériában. Köszöntőt mond Muraközi István polgármester. A kiállítást Rákóczi Jenő plébános nyitja meg.
  • Kenyérszeletelés

Derecske – Páduai Szent Antal templom

  • 8 óra: Kenyérszeletelő szentmise

Hajdúnánás

  • 10 óra: Ünnepi istentisztelet a református templomban, illetve szentmise a római katolikus templomban
  • 11 óra: Az új kenyér megáldása, megszentelése; ünnepi beszédet mond Szólláth Tibor polgármester
  • Köztársaságtér:
    17.45: Corteo Storico Egli Sbandieratori Di Giove olasz zászlóforgató csoport fellépése
    18.30: A Flying Colours kaszkadőr bemutatója
    20 óra: Kormorán-koncert
    21.45: Tűzijáték

Hajdúszoboszló – Szabadtéri Színpad

  • 20 óra: Az új kenyér áldása
  • Operett és musical gála
  • Tűzijáték

Püspökladány – Szent István emlékmű, Római Katolikus templom előtti tér

  • 17 óra: Városi ünnepség, az új kenyér megáldása
  • 18 óra: Kulturális műsorok, süteménysütő verseny eredményhirdetése
  • 22.45: Tűzijáték