Potyogtak a gólok

© Fotó: HBN archív
Hajdú-Bihar – ​A megyei első osztály első fordulójának vasárnapi játéknapján négy mérkőzésen is legalább öt gól esett: a Hajdúsámson a Téglást, a Hajdúszoboszló a Nyíradonyt, a Hajdúböszörmény a Püspökladányt, a Balmazújváros pedig a Hosszúpályit verte nagy fölénnyel, de a Hajdúnánás is két góllal verte a Monostorpályi csapatát.

Téglás–Hajdúsámson 0–5 (0–4)

300 néző, vezette: Csáki L. (Hegedűs Cs., Takács Á.)

Téglás: Kiss L. – Csapó A., Nagy J., Deák D. (Nagy N.), Bánfi Cs. (Kapusi T.), Nagy J., Lovas M. (Lovas G.), Danó Zs., Dobrán T. (Horváth P.), Danó H., Pallai J. (Fábián I.). Edző: Szabó Imre.

Hajdúsámson: Szalánczi Z. – Papp M. (Duró G.), Zsíros Á. (Csurka Sz.), Éder G., Kubán Z. (Gráma I.), Iván R. (Mertin L.), Béke F. (Molnár Á.), Halász Z., Bartha Z., Hamar G., Szabó B. (Mertin D.). Edző: Szegedi Szabolcs.

Gól: Iván R., Halász Z., Hamar G. (3). Jók: Danó Zs., Danó H., illetve Éder G., Hamar G., Bartha Z. Kiállítva: Nagy J. Ifi: 3–0.

Szabó Imre: A vendégcsapat mind fizikálisan, mind pedig játékban fölénk nőtt, ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Szegedi Szabolcs: A tavalyi gyermekbetegségünket kinőve helyzeteink nagy százalékát értékesítettük, s így megérdemelten nyertünk.

Nyíradony–Hajdúszoboszló 2–5 (0–1)

100 néző, vezette: Nagy T. (Eszterhai B., Kriston T.)

Nyíradony: Bugjó N. – Gyurina J., Tömöri L., Dán F., Takács A., Baranyi B. (Kiss Gá.), Mercs J., Kerecsen J. (Kiss Ge.), Rácz F. (Gáll F.), Czibere B. (Szabó T.), Illés J. Edző: Orosz János.

Hajdúszoboszló: Bíró T. – Tóth Z., László R., Éles Z., Szabó G., Papp Z. (Kiss D.), Kovács Gy. (Murák K.), Butor Cs. (Huszti B.), Nagy K. (Kereki M.), Oláh Z. (Mester M.), Kálmán Z. Edző: László Richárd.

Gól: Gáll F., Illés J., illetve Kálmán Z., Papp Z. (2), Murák K., Tóth Z. Jók: senki, illetve Papp Z., Tóth Z., Szabó G., Oláh Z. Kiállítva: Dán F. Ifi: 2–3.

Orosz János: Védelmi hiba után hamar előnybe került a Hajdúszoboszló – ráadásul emberelőnybe is, így már reális esélyünk nem volt. A jobbik csapat nyert, gratulálok nekik!

László Richárd: Egy nagyon jó Nyíradony ellen taktikus futballal fontos győzelmet szereztünk, amely a kitűzött céljaink eléréséhez szükséges első lépés volt. Gratulálok csapatomnak!

Püspökladány–Hajdúböszörmény 1–4 (0–4)

250 néző, vezette: Buczkó B. (László J., Puskás Z.)

Püspökladány: Katona N. – Baranyai L., Pálmai Cs., Hajdu M., Szász L., Horváth Á., Nagy B., Mogyorósi I., Horváth I., Horváth R., Ferenczi L. Edző: Károlyi Albert.

Hajdúböszörmény: Fórizs L. – Bogár M., Simonka R., Fülöp A., Lovas M., Szathmári Zs., Szabó M., Jeremiás G., Szabó M., Benke N., Nagy M. Edző: Szabó László.

Gól: Szabó B., illetve Nagy M., Benke N., Simonka R., Jeremiás G. Jók: az egész csapat, illetve Fülöp A., Jeremiás G., Nagy M., Bogár M. Ifi: 1–2.

Károlyi Albert: Gratulálok a Böszörménynek – pozitív értelemben véve ők nem ebbe az osztályba valók! Helyt álltunk, nem okoztunk csalódást a végre szép számban kilátogató szurkolóinknak. Hosszú távon a második félidei játékunkra lehet alapozni: nyilván ekkor már eldőlt a mérkőzés, de ezt a játékrészt akkor is megnyertük egy góllal, még ha ez nevetségesen is hangzik.

Szabó László: Az első félidőben eldöntöttük a meccset. Örömmel látom, hogy Püspökladányban egészen jó csapat kezd formálódni: Károlyi kolléga jó munkát végez. Ha az első játékrészbeli teljesítményünket kilencven percen át tudjuk nyújtani, akkor szép szezon elé nézhetünk.

Hajdúnánás–Monostorpályi 2–0 (0–0)

50 néző, vezette: Dobi Zs. (Jánvári T., Pap E.)

Hajdúnánás: László T. – Kondora K., Berán B., Fodor T., Mile M., Juhos L. (Oláh T.), Csiszár Sz., Bálint T., Papp R., Újvári Zs. (Kállai M.), Fábri D. (Jóna G.). Edző: Imrő László.

Monostorpályi: Sallai J. – Nyilas Sz., Bodnár I., Kőnig A. (Kun Á.), Tapoti J., Apagyi R., Gyügyei Z., Kóródi D., Takács G. (Bodnár L.), Pataki E. (Horváth G.), Jávorszky J. Edző: Selyem Nándor.

Gól: Bálint T., Kondora K. Jók: László T., Kondora K., Bálint T., Újvári Zs., Fábri D., illetve senki. Kiállítva: Csiszár Sz. Ifi: 6–0.

Imrő László: Nyögvenyelős győzelmet arattunk. Az első félidőben öregurasan játszottunk, a második játékrészben viszont a kiállítás minket pörgetett fel, így két gólt is szereztünk, s erőnlétünket jól jelzi, hogy kontrákból az utolsó húsz percben is sok támadást vezettünk kulturáltan játszó ellenfelünkkel szemben. További sok sikert a Monostorpályinak!

Selyem Nándor: Lapzártáig nem értük el.

Balmazújváros–Hosszúpályi 7–1 (2–0)

100 néző, vezette: Tóth Sz. (Csizmadia M., Hornyik M.)

Balmazújváros: Csobán I. – Karikás K. (Radócz Sz.), Pataki Zs., Vaszilkó A. (Szűcs Z.), Posta I. (A. Ibrahim), Zabos F. (Kaszás T.), Bódis I., Szabó B., Viscsák Gy. (Posta N.), Istenes E., Bozsányi T. (Jókai T.). Edző: Szabó Balázs.

Hosszúpályi: Lakatos D. – Zabiák P., Balogh J., Nagy S., Rostás K., Olajos G. (Lakatos L.), Lakatos Zs., Lakatos T., Lakatos I. (Lakatos S.), Kremiczki F., Purguly E. Edző: Horváth Miklós.

Gól: Viszcsák Gy., Istenes E. (4), Karikás K., Posta N. Jók: az egész csapat, illetve senki. Kiállítva: Zabiák P. Ifi: –

Szabó Balázs: Az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott játékon még javítanunk kell, főleg a befejezéseknél muszáj pontosabbnak lennünk.

Horváth Miklós: Az Újváros megérdemelten nyert, nem volt egy fajsúlyú a két csapat. Bár időnként majdnem szépítettünk az eredményen, de a helyzeteink rendre kimaradtak.

DEAC–Derecske elhalasztva augusztus 26-ra.