“A gyerekek elhitték, hogy meg van már a mérkőzés”

© Illusztráció: Molnár Péter
Hajdú-Bihar – Véget értek a megye I-es labdarúgó bajnokság 16. fordulójának vasárnapi mérkőzései. Lássuk az eredményeket!

Kabai Meteorit SE–Polgári VSE 3–0 (1–0)

150 néző. Vezette: Buczkó B. (Gáti Cs., Pocsai G.)

Kaba: Biás P. – Czidor R., Jeges Z., Karika M.(Almási Z.), Kiss R.(Szabó D.), Kozma L., Kremiczki F.(Kállai D.), Lázár R.(Szabó B.), Németi M., Plókai G.(Kuhajda A.), Sarkadi A. Edző: Kiss Lajos.

Polgár: Bodolai B. – Áfra T.(Reszegi L.), Bolgár D., Csorba T., Czimer J., Nagy M., Pöstényi I.(Vincze Cs.), Szitai Z., Tóth M., Visegrádi D., Visegrádi P.(Molnár D.) Edző: Szőke Ferenc.

Gól: Plókai G., Kiss R., Jeges Z. Jók: Mindenki, illetve Nagy M., Bolgár D. Ifi: 3–1.

Kiss Lajos: – Küzdelmes mérkőzést vívtunk a körülményekhez képest jól előkészített pályánkon. A szép játék ma nem igazán tudott érvényesülni, de a második félidei meggyőző játékunkkal megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Gratulálok a csapatnak és további sikeres szezont kívánok a Polgár csapatának!

Szőke Ferenc: – Aki szervezettebb maradt, az a csapat nyert.

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–Sárrétudvari KSE 1–1 (0–1)

80 néző. Vezette: Hajdú I.(Gyugos B., Ancsán Gy.)

Hajdúsámson: Bacskai A. – Béke F., Bíró T., Gyöngy T., Halász Z., Illés J.(Kerekes B.), Kubán Z., Mertin D., Mertin L., Molnár Á.(Dávid T.), Szabó B. Edző: Halász Zoltán.

Sárrétudvari: Kiss B. – Bogár M.(Rozsik K.), Erős L., Fegyverneki M., Juhász B.(Kelemen L.), Nagy T., Szabó T., Szűcs P., Tiszai G.(Vass A.), Tóth N., Vass Á. Edző: Bodó Lajos.

Gól: Mertin D., illetve Szabó T. Jók: Bíró T., Gyöngy T., illetve Szűcs P., Szabó T., Fegyverneki M. Ifi: 1–6.

Halász Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Akkor ér valamit a mai pontszerzésünk, ha jövőhéten három pontot tudunk szerezni. Köszönjünk szépen a Hajdúszoboszlónak, hogy le tudtuk játszani az első tavaszi fordulót.

Bodó Lajos: – Az első félidőben nagyon sok gólhelyzetet elhibáztunk. A második félidőben viszont kiegyenlített játék fojt a pályán. A végére véleményem szerint el is fáradtunk. Sajnos nem úgy sikerült az idénynyitónk ahogy szerettük volna, kell egy kis idő amíg összerázódunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy a mérkőzést megtekintették és jövőhéten várjuk újra őket újra Hajdúszoboszlón! Hajrá Udvari!

Hosszúpályi SE–Hajdúdorog SE 1–1 (1–0)

100 néző. Vezette: Puskás Z. (Szabó P., Pallai Zs.)

Hosszúpályi: Fejér G. – Bagi T.(Lakatos Balogh R.), Bakos T.(Apagyi R.), Bencsik A., Fábri D., Kőnig A.(Olajos G.), Kun Á.(Lakatos K.), Lovász V., Nagy Sz., Rostás G.(Purguly E.), Rostás K. Edző: Darnai József.

Hajdúdorog: Tóth Z. – Bak I.(Máthé I.), Francel P.(Szabó Z.), Gurbán A., Harsányi Z.(Kiss A.), Iván K., Juhász T., Kovács A.(Francel R.), Papp J.(Dálnoki Zs.), Pogácsás J., Simicsku I.(Balla K.) Edző: Juhász Bertalan.

Gól: Bencsik A., illetve Francel R. Jók: Senki, illetve Mindenki. Ifi: 0–1.

Darnai József: – Idény eleji forma. A gyerekek elhitték, hogy meg van már a mérkőzés, de az utolsó előtti percben kapott góllal elvitte az egy pontot a Hajdúdorog. Megérdemelte az egy pontot, hisz egy helyzetből egy gólt rúgott, mi sajnos hatból csak egyet.

Juhász Bertalan: – Gratulálok a csapatnak! Nagy öröm számomra, hogy a kapott gól után nem tört meg a csapat, hanem tovább építkeztünk és a mérkőzés végén egyenlíteni tudtunk.

Hajdúnánás GB. FK–Téglási VSE 4–0 (2–0)

50 néző. Vezette: Erdélyi T. (Kovács Á., Gyarmati I.)

Hajdúnánás: Tömöri A. – Berán B.(Csizmadia Cs.), Cservák T.(Félegyházi Z.), Fodor J., Fodor T., Juhos L.(Takács Á.), Mile M.(Szarka I.), Papp R.(Kiss L.), Péntek A., Tóth T., Zsuga Á. Edző: Daróczi Péter.

Téglás: Nagy Cs. – Csapó A., Danó H., Danó N., Danó Zs.(Vadász Cs.), Deák D., Dobrán T.(Szilágyi J.), Kapusi J., Kiss J., Lakatos F., Pelles T.(Bánfi Cs.) Edző: Szabó Imre.

Gól: Cservák T., Juhos L., Zsuga Á., Szarka I. Jók: Az egész csapat, illetve Kapusi J., Danó N., Vadász Cs. Ifi: 3–5.

Daróczi Péter: – Gratulálok a csapatnak! Jól kezdtük a tavaszi szezont! Csak így tovább! Haladunk a kitűzött cél felé, reméljük tudjuk majd teljesíteni. Sok sikert a Téglás gárdájának!

Szabó Imre: – A jobb erő állapotban lévő hazai csapat ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Berettyóújfalui SE–Derecskei LSE 3–0 (1–0)

150 néző. Vezette: Tóth T. (Prezenszki M., Jóni T.)

Berettyóújfalu: Virányi G. – Békési D.(Nagy B.),Daróczi D.(Nagy S.), Jancsó A., Kardos I., Nagy R., Nagy Z., Polonio-Guerreiro J., Sándor Sz., Szabó G.(Nemes I.), Takács Z.(Szabó P.) Edző: Szitkó Róbert.

Derecske: Nógrádi I. – Alimán J.(Magyar B.), Burkus D., Fekete L., Gali V., Kiss S.(Vadász I.), Okos T.(Kovács B.), Papp Á., Sólyom M., Szilágyi M., Szűcs Z. Edző: Szép Sándor.

Gól: Polonio-Guerreiro J., Jancsó A., Nagy B. Jók: Kardos I., Nagy R., illetve Papp Á., Burkus D. Ifi: 8–0.

Szitkó Róbert: – Sajnos a felkészülésünk nem úgy alakult ahogy terveztem. Sérülések hátráltatták több meghatározó játékosunkat. Ettől függetlenül a mérkőzést nagy részben uralni tudtuk és ennek következtében megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Szép Sándor: – Aki csak a mérkőzés eredményét látja, akár azt is gondolhatja, hogy ez egy sima mérkőzés volt, pedig a 80. percig simán partiban voltunk. De a rutin és a tapasztalat győzedelmeskedett. Gratulálunk a BUSE csapatának és további sok sikert kívánunk nekik!