szon-sportoldal

2008.04.21. 08:31

Serény semjéniek, gyarmati gyötrelmek

<p>Hosszú idő után ismét valam,ennyi csapat pályára lépett a kézilabda NB II, aktuáélis fordulójában. A hétközi edzőváltás után a Mátészalka férfi együttese házirangadót nyert.</p>

Férfiak
Mátészalkai MTK–Tiszavasvári 40–33 (17–17)
Mátészalka, 200 néző, v.: Kocsmáros, Nagy L. Mátészalka: Leskó – Varga T. 5, Kirvai 7/1, Kun L. 9/1, Balla J. 4, Pásztor A 3, Szántó 3. Csere: Kullár, Kiss Zs. (kapusok), Kun Á. 2, Kozma 7/5. Megbízott edző: Kovács István. Tiszavasvári: Boczák – Fedor 9/5, Kiss K. 7/4, Magyar K. 3, Rontó Á. 6, Róka 5, István 1. Csere: Arató (kapus), Simon 1, Csócsics, Lukács 1. Edző: Rontó Zsolt. Kiállítások: 20, ill. 22 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 11/9. Küzdelmes mérkőzésen fegyelmezett játékkal győzött a Szalka. A hazai csapat az elmúlt héten távozott edzőnek, Falcsik Miklósnak ajánlja a sikert. Ifi:30–28.

Hajdúnánás–Fehérgyarmati VSE-Fevill 27–20 (13–7)
Hajdúnánás, 200 néző, v.: Márton, Ungvári. Fehérgyarmat: Miskolczi – Gacsályi 1, Tóth N. 1, Csapos 2, Koncz 11/4, Munkácsi 1, Kiss N. 4/3. Csere: Nagy T. (kapus), Tóth G., Imre, Szűcs, Bihari. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 9/7. Kemény, nagy iramú mérkőzésen a hajrát idegileg nem bírták a gyarmati fiatalok. Ifi: 32–22.

Nők
Kállósemjén–Nádudvar 33–29   (18–14)
Nagykálló, 250 néző, Vezette: Berényi, Varga. Kállósemjén: Herdon E. – Molnár J., Szabó V. 3, Herdon É. 5, Huszti Cs., Kiss A. 3, Frank P. 11/5. Csere: Oláhné (kapus), Tar H. 6/2, Boda B., Nagy M., Kosztonyák A. 5. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 10/7 ill.9/8. Egy hónapos bajnoki szünet után lépett pályára a semjéni csapat, és végig vezetve, megérdemelten nyerte a mérkőzést. Az csak plusz adalék, hogy mindenki kivehette részét a győzelemből.

Gyöngyös Főiskola–Kölcsey DSE 33–30 (14–14)
Gyöngyös, 150 néző, v.: Lukács, Varga. Kölcsey DSE: Szabó – Hruska 4, Tilki 5/1, Máté 5, Kelemen 2, Papp 3, Bakti 1. Csere: Aranyosi (kapus), Gaál 10/6, Molnár, Móré, Gyimesi, Ducsai. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 2, ill 4 perc. Hétméteresek: 10/5, ill 7/7. Nagyon jól játszott a Kölcsey, minimum pontot érdemelt volna. Szomorú, hogy az éremre hajtó főiskolásokon kívül a mérkőzés két másik szereplője sem akarta ezt... Ifi: 19–26.

Jászszentandrás–Mátészalkai MTK 34–24 (15–12)
Jászapáti, 50 néző, v.: Aczél, Paulovics. Mátészalka: Kun K. – Poór 7, Németh N. 2, Kovács M. 9/6, Katona A., Vassné 2, Kiss. Csere: Soltész (kapus), Jakab 2, Erdei A., Tengyel. Edző: Kosztyúné Huszák Erika. A szalkai csapat tudása alatt játszott. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 6/6. Ifi: 31–30.