haon-sportoldal

2008.05.09. 21:37

Nem vallott szégyent a Derecske

<p>Dunaújváros - Nem sikerült meglepetést okoznia a derecskei lányoknak Dunaújvárosban.</p>

A Dunaferr otthonában lépett pályára péntek este a Tajtavill-Derecske női kézilabda csapata az NB I. 20. fordulójában. A mérkőzésen nem született nagy meglepetés, a hajdúsági lányok mindössze az első 10 percben tudtak lépést tartani Borbásékkal.

Ezután négy góllal megléptek a hazaiak, s ezt az előnyt a félidő hátralévő perceiben meg is tartották a dunaújvárosiak. A második rész közepén úgy tűnt, a Köstner-tanítványok feltámadnak (a 40. percben egy gólra feljöttek Gulyásék), de ekkor a hazaiak is összekapták magukat, és növekedni látszott a különbség, olyannyira, hogy a végén 7 góllal bizonyultak jobbnak Mörtelék.

Végül tehát papírforma végeredmény született, 34–27 arányban győzött, s ezzel bebiztosította második helyét a bajnokságban Imre Vilmos együttese.

DUNAFERR NK–TAJTAVILL-DERECSKE 34–27
(16–12) Dunaújváros, 500 néző, vezette: Medve, Tóth I. Dunaferr: Ungureanu – Lovász 4, Laluska 2, Balogh B. 2, FERLING 3, Pigniczki 2, VINCZE 5. Csere: KNEZOVIC (kapus), MÖRTEL 10 (4), Sopronyi 1, Tilinger, Berta 2, BORBÁS 3. Edző: Imre Vilmos Derecske: Lajtos – Flaska, PÁDÁR 6, Kudor 3, SÜTŐ M. 3 (2), Kocsik, Szabados 3. Cs: KIRÁLY, Kolsofszki (kapusok), Kereki 2, GULYÁS 6, Szamosi A. 3 (1), Szamosi L., Szűcs N. 1. Edző: Köstner Vilmos Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-2. 12. p.: 6-4. 19. p.: 12-7. 43. p.: 21-20. 54. p.: 28-23 Kiállítások: 6, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3 MESTERSZEMMEL Imre Vilmos: – A bajnokság elején a dobogó volt a cél, most, két fordulóval a befejezés előtt, biztos az ezüstérmünk. Mindenkinek köszönjük, aki ehhez egy kicsit is hozzásegített bennünket. Köstner Vilmos: – Hiányoztak a sérültjeink, de így is igen komoly küzdelemre késztettük a Dunaferrt.