1954-ben ENSZ-közgyűlés javasolta, hogy tartsák meg minden országban „egyetemes gyermeknapként”. Az ünnep eredeti célja, hogy megemlékezzenek az országok és népek gyermekeinek testvériségéről, segítve a megértésre és jólétre törekvést. Bibliai korokban is hangsúlyos volt a gyermekek felől való gondoskodás. A Nílus folyó vizéből életre mentett Mózes nevének jelentése is „vízből kihúzott”, illetve, veretes üzenete a Példabeszédek könyvének: A gyermek Isten ajándéka, az anyaméh gyümölcse, jutalom!
A gyermekneveléshez számos helyen hangoznak örök bölcs tanácsok. Tudományok és művészetek világában híres személyek nevelésére, már „születésük előtt kilenc hónapra” utalnak a feljegyzések.
A szülői hiányosságokat nevelőintézetek sora sem pótolhatja. Mégis, adassék tisztelet a hátrányos helyzetű gyermekeket vállaló pótszülőknek és intézményeknek.
A felnövekvő gyermekek idejében tanulják meg: „Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj…!” Szülők és gyermekeket nevelésre vállalók pedig minden anyagi érdek nélküli tökéletes szeretetben valósítsák meg életre szóló programjukat! S ha korunkban a népek keveredése nyomán egyre bonyolultabb helyzetek adódnak, a másságokat is eltűrő szeretet jegyében tanuljunk élni!
– Szász Ferenc, Bagamér –
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .