Olajozott NYKK-gépezet

Drámai végjátékban 101-91-re győzött az NYKK a Szolnok ellen az NB I. A csoportjában a szombat esti bajnokin.

Horváth Imre tajtékzott. Pedig csak tíz ponttal vezettek a szolnokiak (32–42), a nyíregyháziak vezetőedzője kikelt magából, és a lelki fröccsel Savicot kínálta meg az időkérésnél. A magába zuhant szlovén irányító felemelkedett a székből, és a gyenge kezdést erőtől duzzadó játékkal feledtette. Mivel társai partnerek voltak a megújulásban, a harmadik negyedtől sikerült lázba hozni az addig szolídan lázongó, ám a csapathoz hű közönséget.

Az első tíz percben az elszomorító védekezésnek 31 vendégpont lett az eredménye, ebből 12 triplából született. Az újabb negyedben az NYKK részéről mindössze Sitku és Dasics szerzett pontokat, ráadásul utóbbi még egy homályt is megeresztett. Homályos közeljövőkép tárult elénk…

Sokáig hátrányban

Ám a folytatásban nem csak a játékospaletta tűnt színesnek (a hazaiaknál szlovén, szerb-montenegrói és cseh, a látogatóknál orosz, amerikai, brazil, litván és szerb-montenegrói keveredett a magyarokkal, mindemellett pedig az egyik edző Horváth volt), a nyíregyháziak is egyre élénkebbek lettek, a szolnokiak ellen olajozottan működött a gépezet. Dasics hárompontosával a 36. percben a meccs folyamán először átvették a vezetést (66–65), utána egy-két ponttal felváltva vezettek a felek.

A roppant izgalmas hajrában Kelley éltette a szolnoki reményeket, az amerikai játékmester négy másodperccel a vége előtti duplájával kiharcolta a hosszabbítást.

A túlórában alig alakulhatott ki folyamatos játék, hemzsegtek a büntetők, sorjáztak a kipontozódások. A szapult Savic fontos pontokkal járult hozzá a sikerhez, de Sitku megoldásai, Gáspár triplája és Petrovic értékesített büntetői is a legjobbkor jöttek, ráadásul a ráadás utolsó pillanatában utóbbi játékos átlendítette a pontszámot a bűvös százas határon.

Jegyzőkönyv

Marso-Carmo Suzuki Nyíregyházi KK–Szolnoki Olaj KK 101-91 (23–31, 11–16, 26–15, 21–19, 20–10)

Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Ádám, Kiss, Vétek.

NYKK: Savic 15, Dasics 26/3, Petrovic 13/3, Sitku 29/3, Marek 12. Csere: Gáspár 6/6, Kecskés, Zácói. Edző: Horváth Imre. Szolnok: Kelley 27, Cziczás 10/3, Soares 13/3, Hartvich 11, Kurasov 6. Csere: Fülöp 9, Jokszimovics 5/3, Sabaliauskas 10/9, Puskás. Edző: Pór Péter.

Kipontozódott: Marek (36.), Soares (43.), Sitku (43.), Savic (45.), Sabaliauskas (45.).

Az eredmény alakulása: 5. p.: 9–12, 9. p.: 18–25, 14. p.: 25–38, 22. p.: 39–49, 27. p.: 51–53, 33. p.: 62–63, 37. p.: 72–72, 39. p.: 78–75, 43. p.: 89–83, 44. p.: 95–89

Horváth Imre: Szép volt fiúk, szép volt szurkolóink!

Pór Péter: Tizenhárom pontos előnyünket valamilyen oknál fogva könnyen kiengedtük, és ez megpecsételte a sorsunkat.