szon-sportoldal

2008.05.06. 20:09

Nyerni mentek a Vasashoz - ÉLŐ

<p>A nyíregyházi ötödik meccs feltétele volt: idegenbeli siker a Folyondár utcában.</p>

20:09: Győzött az NRK! Az ötödik szettet 15:11-re, a mérkőzést 3:2-re nyerte a Nyíregyháza. A mindent eldöntő mérkőzést csütörtökön, 18 órakor rendezik a bujtosi csarnokban.

20:05: Fokozódik a helyzet, már csak egy pont (10:11) a nyíregyháziak előnye.

20:03: Valamelyest felzárkózott a Vasas, de még mindig az NRK vezet 10:7-re

20:00:  Újabb nyíregyházi pont: 8:2 – ide!

19:59: Nem remegnek a nyíregyházi kezek, 7:2-re vezetnek Erdősnéék.

19:55: Megkezdődött az ötödik játszma: a vendégek szereztek vezetést (1:3), a Vasas pedig azonnal időt kért.

19:50: Döntő játszmára kényszerítette ellenfelét a Betonút-NRK, amely a negyedik játszmát 25:15-re nyerte.

19:48: Sóhajtásnyira az egyenlítéstől a Nyíregyháza. A negyedik szettben 23:13 – ide!

19:54: Tovább növelte előnyét az NRK, amely legjobb úton halad az ötödik, sorsdöntő jelentőségű szett fel. Jelenleg 17:9-re vezet a Ludvig-gárda, ebben a periódusban Katona és az ifjú Szakmáry megoldásaival szemben tehetetlenek leginkább a hazaiak.

19:37: Felcsillant az esély az egyenlítésre. A negyedik szettben sziporkázik a nyíregyházi társulat, amely biztosan, 12:5-re vezet!

19:32: A nyíregyháziak nem hibázhatnak többet, ha ki szeretnék csikarni az ötödik mindent eldöntő szettet, egyben az újabb mérkőzést, amelynek ismét a bujtosi csarnok adna otthont. Ennek megfelelő elszántsággal küzdenek, és 7:4-re vezetnek.

19:25: Ahogy a szett alakulása után várható volt, a Vasas került ismét előnybe, miután 25:15-re nyerte a harmadik etapot.

19:21: Elúszni látszik a hajó. Legalábbis a harmadik szettben, amelynek hajrája 21:13-as Vasas vezetésnél kezdődik.

19:17: A Tormási, Czakó, Mátrai Veronika tiró által húzott Vasas beleerősített, miközben a vendégek leblokkoltak. Emígyen jelentősen megugrott a fővárosi csapat (16:9)…

19:11: Sajnálatos fordulat, a mérkőzés ezen szakaszában a Vasas játszik kevesebb hibával, ennek eredményeként 9:7-re vezet.

19:05: Tovább szárnyal az NRK, a második szett megnyerése után a harmadik játszma elején 6:4-re vezet a jól játszó vendégcsapat.

18:59: A játszmákat tekintve egyenlített a Nyíregyháza, amely a második felvonást 25:21-re nyerte.

18:56:  A nyíregyháziak játszmalabdához jutottak: 21:24.

18:53: Változatlanul a nyíregyháziaknál az előny, egészen pontosan 20:18-ra vezetnek Katonáék.

18:51: A második technikai szünetnél 16:13-ra, ebben a pillanatban pedig 18:16-ra vezet az NRK!

18:46: A Betonút-NRK Erdősné vezérletével állva hagyta ellenfelét., Ezen a kiélezett meccsen a három pontots előny már jelentősnek számít, a vendégek pedig 12:15-re vezetnek a második szett derekán.

18:41: A második szettben 8:6-nál  volt az első technikai szünet. Ekkor és most is a Vasas vezet, momentán 10:9-re.

18:38: Ötszáz néző előtt, ami gyakorlatilag telt házat jelent, nagyszerű hangulat jellemzi az összecsapást.  A második felvonás is rendkívül szorosan alakul. A hazai oldalon Kapuvári és Czakó, a nyírségieknél Erdősné és Katona termeli a pontok többségét. Az állás: 6:6.

18:34: A második szettben is jobban kezdett az angyalföldi hölgykoszorú, amely jelenleg 2:1-re vezet.

18:30:  Véget ért az első játszma: a jobban koncentráló Vasas került előnybe (27:25).

18:29:  Van még remény: szép támadás befejezéssel egyenlített az NRK: 24:24.

18:28: Rendkívűl izgalmas az első szett hajrára: a Vasasnak van szettlabdája: 24:23.

18:21: Az első szett hajrájában 19:17-re vezet a jól küzdő Nyíregyháza.

18:00: Megkezdődött a bajnoki döntő ötödik mérkőzése.

Egyetlen esélye maradt a Betonút-NRK-nak ahhoz, hogy megvédje a bajnoki címét. Mindenáron nyerniük kell a nyíregyházi röplabdás hölgyeknek a finálé negyedik felvonásán. Kora délután keltek útra, és bár kevés érv szól mellettük, bizakodó hangulatban indultak el.

– Ünnepre készül a Vasas. Az esélyesség terhe rájuk nehezedik, és ez blokkolhatja is őket. Mi felszabadultan játszhatunk, hiszen a vasárnapi produkcióhoz képest csak jobb jöhet. Képesnek tartom a csapatot a győzelemre, akkor pedig csütörtökön dőlhet el a bajnoki cím sorsa – fejtegette Kőhalmi Richárd, a Betonút-NRK edzője közvetlenül az elindulás előtt.
A 18 órakor kezdődő mérkőzésről élőben számolunk be a Szabolcs Online-on.

Csütörtököt mondhatnak kedden
Egy győzelem választja el a Vasast a bajnoki címtől, de még egyenlíthet a Betonút-NRK.

Három meccs után előny a Vasasnál
Ki jut előnyhöz, egyúttal ki kerül az aranyérem közvetlen közelébe? – ez volt a női röplabda bajnoki döntő harmadik találkozójának kérdése, miután a finálé eddigi két mérkőzését hozta a hazai pályán játszó.