Női kosárlabda Euroliga – Nem bírt a Galatasarayjal a Sopron

Budapest – A Sopron a papírformának megfelelően sima vereséget szenvedett hazai pályán a török Galatasaraytól csütörtökön a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény:

A csoport, 5. forduló: Uniqa Sopron-Galatasaray (török) 60-76 (15-18, 10-25, 16-20, 19-13)

a magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 12, Krnjics 10

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatérő magyar bajnok 1/3-as győzelmi mérleggel várta a folytatást, míg a korábbi éveknél valamivel gyengébb kerettel rendelkező Galatasaray némi meglepetésre csak 2/2-vel állt.

A Sopron a második negyedig tartotta a lépést az Euroliga 2014-es bajnokával, amely a félidőben már 43-25-re vezetett. A harmadik negyed ismét szorosabb lett, aztán a hajrában már kissé kiengedett az ellenfél, a hazaiak pedig hozták az utolsó szakaszt.

Az 1/4-es győzelmi mérlegnél tartó soproniak december 2-án az orosz Dinamo Kurszkhoz látogatnak.