Nem tudott pontot csenni a Siófoktól a DVSC

© Fotó: dvsckezilabda.hu
Debrecen – Esélyeshez méltón magabiztos, 35–18-as sikert arattak otthon a Balaton-partiak a DVSC ellen.

Vereséggel kezdte a 2018/19-es bajnoki idényt a Loki, Pal Oldrup Jensen tanítványai 35–18-as vereséget szenvedtek a jó erőkből álló Siófok otthonában szombaton este.

Már 2–0-ra vezetett a Balaton-parti együttes, mikor Vantara-Kelemen Éva szépített. A félidő derekán Tóvizi Petra kiegyenlített, ám 4–4 után elhúztak a hazaiak, folyamatosan nőtt az előnyük. A Loki csupán hat gólt szerzett harminc perc alatt, míg a Siófok tizenhatot.

A folytatásban sem változott a játék képe, az történt a pályán, amit a Balaton-partiak akartak. Küzdöttek a debreceniek, de tehetetlenek voltak a sztárjátékosokkal teletűzdelt ellenféllel. Egyre tetemesebb volt Kovács Annáék hátránya, akik végül 35–18-ra kaptak ki.

A DVSC a második fordulóban, szeptember 7-én, pénteken 18 órától a Békéscsabát fogadja a Hódosban.

A Siófok elleni mérkőzés itt teljes egészében visszanézhető:

Siófok KTC – DVSC Schaeffler 35-18 (16-6)

Kiss Szilárd Sportcsarnok, 1000 néző, játékvezetők: B. Pech és Vágvölgyi.

Gólok: Tóvizi 5, Deszpotovics 5, Kovács 4, Vantara-Kelemen 2, Varsányi 1, Zamfirescu 1.