Nem sokon múlt, de végül kikapott az Újváros

© Fotó: Derencsényi István, archív
Balmazújváros - Orosházán lépett pályára a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának 6. fordulójában a Kőnig-Trade Balmazújváros szombaton. Ahogyan az várható volt, kiélezett derbit vívott egymással a két egylet, és a nagy csata végén 28–26-ra az orosháziak nyertek.

A 10. percben még egál volt az állás (4–4), aztán fokozatosan kezdett meglépni a hazai gárda, de az újvárosiak is tartották a lépést, félidőben 15–14-re vezettek a Békés megyeiek. ​

A térfélcsere után sem sokat változott a játék képe, hol egált mutatott az eredményjelző, hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny. A 44. minutumban 19–20-ra ment a Balmaz, ám aztán megléptek Vladan Jordovics tanítványai, nem sokkal a vége előtt öt góllal, 26–21-re a házigazdák vezettek, és már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet.

Füzesi Ferenc alakulata április 30-án Komlón vendégszerepel.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 28–26 (15–14)

Orosháza, 350 néző. V: Bócz, Wiedemann

OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 2, Németh G., ZABIC 5, Milas 8 (1), Radojevics 4, Németh L. Csere: Miklós (kapus), Knezevics 2 (1), Cemas, Mazics 2, Tárkányi 1, STRANIGG 4. Edző: Vladan Jordovics

BALMAZÚJVÁROS: Pajkó – Balda 3, MORVA 3, Lazics 3, Simovics 1, PÉREZ 4, Kekezovics 2. Csere: Bagi (kapus), Hanták 2, Korsós, Balázs, Oláh 4 (2), István 1, Tomic 3, Temesvári. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása. 10 perc: 4–4. 13. p.: 6–4. 17. p.: 9–7. 28. p.: 15–12. 35. p.: 16–16. 38. p.: 19–16. 44. p.: 19–20. 53. p.: 26–21.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2