Nem hibáztak a gigászok

Debrecen – A veszprémiek a címvédésre, míg a szegediek a trónfosztásra hajtanak a döntőben.

A férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének első elődöntőjét a Telekom Veszprém a Csurgóval vívta a Főnix Csarnokban. Jobban kezdte a pénteki mérkőzést a somogyi együttes, Faluvégi Rudolf góljával 2–0-ra vezetett az esélytelenebbként elkönyvelt alakulat. Nem csak kezdeti fellángolás volt a remek start Sótonyi László tanítványaitól, hiszen a 11. percben már 7–4-re vezettek, jött is a bakonyiak időkérése. A veszprémiek egyre jobban belelendültek, először a 20. percben vették át a vezetést (12–11). A pihenőre kétgólos különbség alakult ki a felek között (16–14).

A második játékrészben végig Iváncsik Gergőék akarata érvényesült. A csurgóiak próbáltak tapadni, ám az idő előrehaladtával egyre fogyott az erejük. Az Építők a hajrában beindította a gólgyártást, a végeredményt Dragan Gajic hetesből állította be, a Veszprém 33–23-ra diadalmaskodott. Ha a szombati fináléban is győzedelmeskednek Xavi Sabaté fiai, huszonhatodik alkalommal emelhetik magasba a trófeát.

Elmaradt a meglepetés

A MOL-Pick Szeged–Tatabánya ütközeten a Tisza-partiak gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a lényegi kérdéseket, a szünetben 16–10 állt az eredményjelzőn. Balogh Zsolt harminc perc alatt hat találatot termelt, a kapuban pedig a spanyol Sierra nagy védésekkel vétette észre magát.

A csongrádiak ihletett formában folytatták a találkozót, Bodó Richárd harmadik védhetetlen lövésével már 21–10-re mentek. A tatabányaiak nem igazán tudták feltörni a vetélytárs védelmét, tizenöt minutum alatt csupán kétszer köszöntek be (22–12). A Szeged végül 28–20-ra múlta felül az ellenlábast.

Szombaton a bronzéremért zajló összecsapás 11.45-kor kezdődik, míg az aranycsata kezdő sípszava 14.15-kor harsan fel.

HBN-BÁ

Telekom Veszprém–Csurgói KK 33 – 23 (16 – 14)

Debrecen, 1700 néző V: Bonifert, Oláh

Veszprém: ALILOVIC – GAJIC 4 (2), Kopljar 3, PÁLMARSSON 5, Sulic, Ilics 2, Ugalde 1. Csere: Schuch, Terzic, BLAGOTINSEK 8, ANCSIN G. 4, Gulyás P. 1, Iváncsik G. 2, Lékai 1, Ligetvári 2. Edző: Xavi Sabaté

Csurgó: Balogh T. – Oslak 1, ASZTRASAPKIN 7 (1), Hadziomerovic 2, Mikita J., FALUVÉGI 5, Radjenovics 2 (1). Csere: Balogh Á. (kapus), Varjú, Halász L. 1, Jerebie 1, Géczi Á., Manojlovics 2, Hornyák P. 1, Pordán 1, Rodrigues. Edző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 4–7. 18. p.: 11–11. 27. p.: 16–12. 34. p.: 18–17. 43. p.: 23–19. 51. p.: 25–22. 56. p.: 30–22

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2

MOL-PICK Szeged – Grundfos Tatabánya KC 28–20 (16–10)

Debrecen, 2000 néző V: Horváth, Marton

Szeged: SIERRA – SOSTARIC 2, BALOGH ZS. 8 (5), Skube 2, Bánhidi, Gorbok 3, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Goncalves, A. Blazevic, Gaber 1, BODÓ R. 4, Buntic 2, Rodríguez 2, Obranovic 1, Zubai 1. Edző: Carlos Pastor

Tatabánya: Székely M. – Grigoras 1, Leimeter, Sipos A., ILYÉS 3, Vranjes 2, Bozsovics 1. Csere: Tóth M. (kapus), Vujovics 1 (1), Juhász Á. 2, Dénes, Szöllősi B., Szöllősi Sz., Pásztor Á. 1, ROSTA 6, Nagy Sz. 3. Edző: Vladan Matics

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 11. p.: 6–3. 16. p.: 9–5. 25. p.: 14–9. 40. p.: 20–10. 51. p.: 23–15. 58. p.: 28–18

Kiállítások: 8, ill. 2 perc

Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1