“Nem érdemeltünk vereséget, de ezt a játékot gólra játsszák”

© Illusztráció: Derencsényi István
Hajdú-Bihar – A Hajdúböszörménynek egy tucat gól sikerült szereznie a vasárnapi játéknapon Hosszúpályi ellen.

Hajdúnánás GB. FK–Szövetkezetek SE 1–0 (0–0)

200 néző Vezette: Tatár I. (Forgács K., Török Z.)

Hajdúnánás: László T.– Kondora K., Fodor T., Kovács M., Mile M., Cservák T., Félegyházi Z. (Szarka I.), Báint T., Csizmadia Cs., Papp R., Újvári Zs. Edző: Imrő László.

Hajdúdorog: Tóth Z.– Iván K., Juhász B., Pogácsás J., Bak I., Juhász T. (Kelemen B.), Dánoki Zs., Kovács A. (Szabó Z.), Oláh T., Pogácsás B. (Pálóczi T.) (Bódi I.), Vadászi S. (Bak R.) Edző: Gergely Péter.

Gól: Kovács M. Jók: Újvári Zs., Fodor T., Kovács M., illetve Tóth Z., Pogácsás J., Juhász B., Dálnoki Zs. Kiállítás: Bódi I. Ifi: 0–1

Imrő László: – Jubiláltunk, ez volt a tizedik mérkőzés a két csapat között. Ebből született hét nánási győzelem és három döntetlen. E mellé volt húsz nánási és hat dorogi rúgott gól. Azt gondolom, így most már lezárhatjuk annak a kérdését, hogy melyik a jobb csapat. Közel álltak a pontszerzéshez, de a végére kijött a két csapat közti tudásbeli különbség. Győzelmünk teljesen megérdemelt, ugyanis rúgtunk kilenc szögletet, míg a Dorog egyet sem. Volt három nagy helyzetünk és két nagy bravúrja a vendég kapusnak. A mi kapusunknak nem kellett védenie és helyzetük sem volt. Gratulálok a Dorognak, további sok sikert nekik a folytatásban.

Gergely Péter: – Megérdemelten nyert a hazai csapat, mivel többet tettek a győzelemért. A vereség csak azért fájó, mert a kilencvenedik percben kaptuk az utolsó gólt. Szeretnék gratulálni az ifi csapatunknak a győzelemhez, kezdenek végre csapattá érni. A nánási csapatnak pedig további sok sikert kívánunk.

Hosszúpályi SE–Hajdúböszörményi TE 0–12 (0–6)

100 néző Vezette: Buczkó B. (Lajtos M., Szűcs N.)

Hosszúpályi: Petrika R. (Kelemen Á.)– Zabiák P., Nagy S., Balogh J., Rostás K., Jeney D. (Tóth N.), Lakatos T., Bencsik A., Kremiczki F., Lakatos N. (Szabó G.), Lakatos I. Edző: Bernáth Lajos.

Hajdúböszörmény: Tömöri A.– Andorkó S., Simonka R. (Lippai T.), Tóth V., Lovás M. (Csatári D.), Kállai G. (Sólyom M.), Sigér Á., Jeremiás G., Molnár T., Tóth L., Hamar G. (Nagy M.) Edző: Elek Norbert.

Gól: Kállai G., Tóth L.(6), Hamar G.(3), Sólyom M., Molnár T. Jók: Bencsik A., illetve Tóth V., Simonka R., Jeremiás G.., Sigér Á., Tóth L., Molnár T. Ifi: 2–0

Bernáth Lajos: – Gratulálok a jól játszó Hajdúböszörmény csapatának a győzelemhez.

Elek Norbert: – Gratulálok a fiúknak az eredményhez és a hozzáálláshoz, mert mindenki komolyan vette a találkozót. Próbáltuk a saját játékunkat játszani és ez hellyel közzel sikerült is. A gólarány még így is megérdemelt volt.

Téglási VSE–Nagyhegyes KSE 0–3 (0–0)

200 néző Vezette: Gulyás L. (Kovács Z., Dobi Zs.)

Téglás: Kiss L.– Csapó A., Deák D., Nagy J. (Bánfi Cs.), Kiss J., Danó Zs., Kapusi J., Danó H., Danó N., Bereczki B. (Dobrán T.), Lakatos F. (Horváth P.) Edző: Szabó Imre.

Nagyhegyes: Ferenczi T.– Balázs Á. (Ungvári P.), Kis D. (Pallai Zs.), Magyar A., Bodnár I., Szűrös B., Tóth I., Percze R. (Kiss G.), Nagy K., Hegedüs T., Kapusi B. Edző: Szilágyi Balázs.

Gól: Percze R., Nagy K., Ungvári P. Jók: Kiss L., illetve mindenki. Ifi: 3–2

Szabó Imre: – Ez a mérkőzés kedden és csütörtökön 18:00-kor (edzés időpont), valamint szombat este (mérkőzés előtti nap szentsége) dőlt el. Lehet, hogy ha az eddig betartott szabályokat tiszteletben tartjuk, ez a mérkőzés is meg van.

Szilágyi Balázs: – Amikor elkezdtünk dolgozni a csapattal, akkor is azt mondtam, hogy számunkra az utolsó öt mérkőzés lesz az, ahol az elvégzett munkának érvényesülni kell. Az első félidőben a mi hibánkból jóval több helyzete adódott az ellenfélnek, ezeket szerencsére nem tudták érvényesíteni. A második félidőben a remek középpályás játékunknak köszönhetően több helyzetet is kialakítottunk a kapu előtt, melyeket kiváló módon fejeztünk be. Dolgozunk keményen tovább, mert a mérkőzés első félidejében sokkal taktikusabban és fegyelmezettebben kell játszanunk.

Sárrétudvari KSE–Derecskei LSE 3–1 (2–0)

250 néző Vezette: Szűcs L. (Mészáros Cs., Gálfi F.)

Sárrétudvari: Kiss B.– István B., Nagy Zs., Kiss Cs., Füleki B. (Vass A.), Erős L. (Fegyverneki M.), Nagy T., Olajos G., Kiss T., Bak B. (Bodó L.), Kovács P. Edző: Bodó Lajos.

Derecske: Menyhárt N.– Bernáth K., Erdős B., Szilágyi M., Tóth Sz., Környei M., Mertin L. (Fekete B.), Jakab R., Juhász Cs. (Magyar B.), Engi D., Nagy R. Edző: Magyar Balázs.

Gól: Erős L., Nagy T., Olajos G., illetve Jakab R. Jók: Az egész csapat, illetve Menyhárt N., Erdős B., Jakab R., Nagy R. Ifi: 4–1

Bodó Lajos: – Meggyőző játékkal megérdemelt győzelmet arattunk a nagyon jól futballozó derecskeiek ellen. Nagy Zsolt vezérletével szép gólokat rúgtunk és egy nagyon jó, változatos, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk. Gratulálok a fiúknak.

Magyar Balázs: – Nagy Zsolt–Derecske: 3–1.

Balmazújváros Sport KFT.–Hajdúszoboszló SE 0–1 (0–1)

100 néző Vezette: Puskás Z. (Percze Zs., Kövér F.)

Balmazújváros: Csobán I.– Kovács M., Nagy K., Bakos B. (Vincze Cs.), Karikás K., Bódis I., Vig V., Posta I., Abdulmaati I., Rőth A., Posta N. Edző: Szabó Balázs.

Hajdúszoboszló: Nagy J.– László R., Csuka T. (Pintér P.), Szabó G., Butor Cs., Kiss Z. (Kovács Gy.), Kunkli B., Tóth Z., Kálmán Z., Éles Z., Galgóczi P. (Halász A.) Edző: László Richárd.

Gól: Kunkli B. Jók: Bakos B., Vig V., Karikás K., illetve mindenki.

Szabó Balázs: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Sajnos egy pontrúgásnál nem koncentráltunk eléggé, így vezetést szerzett Szoboszló csapata. Hiába játszottunk mezőnyfölényben, a második félidőben, helyzeteinket nem tudtuk érvényesíteni. Nem érdemeltünk vereséget, de ezt a játékot gólra játsszák.

László Richárd: – Fegyelmezett, agilis futballal sikerült győzelmet aratnunk egy nagyon jó Balmazújváros ellen.