Nehezen, de összejött a győzelem az UVSE ellen

© Fotó: HBN-archív
Debrecen – Fordulatos mérkőzésen nyert és szerzett fontos pontokat a Debrecen.

Az UVSE vendégeként zárta le az évet a DVSE szombaton este a Margitszigeten. A cívisvárosi együttes esélyeshez méltón 8–7-re megnyerte a találkozót, azonban ahogyan az várható volt, az Újpest alaposan megizzasztotta Varga Tamás tanítványait.

Jóval több helyzet adódott a debreceniek előtt a meccs elején, mégis a hazaiak szerezték meg az első, majd a második gólt is.

A második negyedben aztán „felébredt” a DVSE is, előbb Kincses Attila szépített, majd Sergi Mora egyenlített, sőt, Szőke Szabolcsnak hála a vezetést is átvette a hajdú-bihari egylet. A házigazdák azonban ezt nem hagyták annyiban, folytatódott az adok-kapok, félidőben 4–4 volt az állás.

Halek Márton találata nyitotta a harmadik etapot, a folytatásban visszavette az előnyt az UVSE, 6–5. Ezt követően sorozatban háromszor is betaláltak a vendégek, Kincses Attila egalizált még a negyed végén, majd Babay Árpád duplázott már az utolsó felvonásban, 6–8. Ugyan még a végén csökkenteni tudta hátrányát a pesti egylet, ám ez már semmin sem változtatott, 8–7-re nyert a Debrecen, mely így győzelemmel térhet pihenőre.