Napról napra – Programok Debrecenben

Illusztráció
Illusztráció - © Fotó: HBN archív
Debrecen – Nálunk megtekintheti, hogy milyen programokkal várja Önt a cívisváros.

május 14., csütörtök

  • Ifjúsági Ház: Szülés Hete programsorozat (május 16-ig)
  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Ki hol lakik? (bérletes előadás)(X)
  • 11.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: Az Osztrák-Magyar Monarchia útja az első világháborúba – Gorzsás János előadása (Simonyi Napok)
  • 14.00 óra, Petőfi Emlékkönyvtár: A mézeskalács huszár – Tordon Ákos meséjének meseposztós feldolgozása, csipeszlovacska készítés (Simonyi Napok)
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár: Helytörténeti esték. A Simonyi-gáttól a Sétakertig – Papp József előadása (Simonyi Napok)
  • 18.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: „Ó, hát az nem úgy van!” – Tévedések tudományos köntösben
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Chioggiai csetepaté (Honthy Hanna bérlet)
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Nyilas Misi eksztázis – a Víg Karma előadása (bérletszünet)

május 15., péntek

  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Ki hol lakik? (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Mozi terem, fszt. 6-os terem, Előtér: „Love a tree day” – Szeresd a fát! – környezetismereti sorozat iskolásoknak
  • 15.00 óra, Józsai Könyvtár: Sakkverseny (Simonyi napok)
  • 17.00 óra, Sesztina Galéria: Benes József Munkácsy-díjas képzőművész Metafizikus bálványok című kiállítása (június 13-ig)
  • 17.30 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Okosan-ökosan – Kissné Batta Éva előadása
  • 19.30 óra, Kölcsey Központ: Caramel nagykoncert
  • 20.00 óra, Roncsbár: Halott Pénz

május 16., szombat

  • Nagytemplom: Missziói nap
  • Főnix Csarnok: PlayIT Show
  • 9.00 óra, Tímárház: Nemez Nap
  • 10.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: „25 éves a Főnix Néptáncegyüttes” Főnix baba – mama találkozó
  • 10.00 óra, Józsai Közösségi Ház, Előtér: Rendetlenség-rendezettség – Komponáljunk képet! – művészetpedagógiai foglalkozás iskolásoknak
  • 10.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár: Megemlékezés Simonyi óbesterről, faültetés, koszorúzás (Simonyi Napok)
  • 11.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár, Szivárvány-terem: Mesék és dalok huszárokról, vitézségről – papírszínházas előadás (Simonyi Napok)
  • 11.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár: Mini hadi tortúra – akadályverseny (Simonyi Napok)
  • 14.00 óra, Élettudományi Galéria: Kiállítás: Az erdő nekem (május 31-ig)
  • 14.00 óra, Dombostanyai templomrom: Piros Pünkösd előtt – Motollás pünkösdi király és királynéválasztás
  • 14.30 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár: Pályázatok és játékok eredményhirdetése (Simonyi Napok)
  • 16.00 óra, Apolló Mozi, Deésy Alfréd terem: Mini hadi tortúra – akadályverseny (Simonyi Napok)
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (Lendvay Márton bérlet)
  • 20.00 óra, Roncsbár: Ektomorf / Omega Diatribe / Pit of Saron / Psychogang

május 17., vasárnap

  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Ki hol lakik? (családi előadás)(X)
  • 10.00 óra, Debreceni Állat- és Növénykert: Mini hadi tortúra – akadályverseny (Simonyi Napok)
  • 10.30 óra, Árpád Galéria (Gyülekezeti terem): Győrfy Ádám és Győrfi Lajos szobrászművészek A megformált idő című kiállítása és Andics Árpád Harangtól harangig – 2009 című fotókiállítása (július 31-ig)
  • 11.00 óra, DOTE Elméleti Galéria: Medveczky Géza festőművész kiállítása (június 5-ig)
  • 14.00 óra, Bajcsy Zs. u. 26. emeleti díszterem: Debreceni Zsidó Szabadegyetem: A Biblia és a modern izraeli identitás – dr. Balázs Gábor OR-ZSE – Szentírás és Talmudtudományi Tanszék adjunktusának előadása
  • 19.00 óra, Szent Anna Székesegyház: Kővári Péter orgonaművész koncertje (300- Katolikus Újjászületés Debrecen)
  • 20.00 óra, Roncsbár: Halott Pénz

május 18., hétfő

  • 10.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: “Szíp kerekek forogjatok!” (szertartásszínház-rítusjáték)(X)
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: A Hős Miklós – a MárkusZínház vendégelőadása (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Tavaszi vegyes
  • 18.00 óra, Víg Kamaraszínház: Chioggiai csetepaté (Ady Endre 1. bérlet)
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (Mensáros László bérlet)

május 19., kedd

  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: “Szíp kerekek forogjatok!” (szertartásszínház-rítusjáték)(X)
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: A Hős Miklós – a MárkusZínház vendégelőadása (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Pósa u.41.: Ügyességi verseny (Nagysándor Telepi Gondozó Szolgálat Pósa Utcai Idősek és Demens Idősek Klubja)
  • 15.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, 204-es terem: Teadélután
  • 17.00 óra, Belvárosi Galéria: Az év természetfotósa 2014 – vándorkiállítás (június 8-ig)
  • 18.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Akár akárki (Tikos Sári bérlet)
  • 18.00 óra, Miklós u. 3. Közösségi ház: Filmkedd – Afrikai szeretők
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Galiba az Aranybikában – a Hajdú Táncegyüttes műsora (Németh László bérlet)

május 20., szerda

  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: “Szíp kerekek forogjatok!” (szertartásszínház-rítusjáték)(X)
  • 10.00 óra, Homokkerti Közösségi Ház: Mozogj velünk! – Kihívás napja
  • 10.00 óra, Kismacsi Közösségi Ház: Szépkorúak majálisa
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 18.15 óra, Ifjúsági Ház: „Verbális erőszak –kontra önvédelem” – Barta Éva kommunikációs tréner előadása (Életreform Egyesületi Esték)
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Akár akárki (bérletszünet)
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Galiba az Aranybikában – a Hajdú Táncegyüttes műsora (Latinovits Zoltán bérlet)
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Segítsd a királyt! – a Nemzeti Színház és a Csokonai Színház közös produkciója (Horváth Árpád bérlet)








hirdetés