Napról napra – Programok Debrecenben

Lúdas Matyi. A Vojtina Bábszínház új előadása (képünk a nyílt főpróbán készült)
Lúdas Matyi. A Vojtina Bábszínház új előadása (képünk a nyílt főpróbán készült) - © Fotó: Derencsényi István
Debrecen – Nálunk megtekintheti, hogy milyen programokkal várja Önt a cívisváros.

április 23., csütörtök

  • 9.00 óra, Józsai Közösségi Ház: Gönczy tehetségnap
  • 9.30 és 11.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Iciri-piciri mesék (bérletes előadás)(X)
  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Erzsébet Utcai Idősek Klubja: Kreatív nap
  • 18.00 óra, Újkerti Könyvtár: Lélekgyógyító irodalom – irodalomkedvelőknek és önismereti úton járóknak
  • 18.00 és 20.00 óra, Lovarda: Bödőcs Tibor önálló estje: Cefre palota

április 24., péntek

  • Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem: Klasszikus gitárzenekarok debreceni fesztiválja (április 25-ig)
  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Iciri-piciri mesék (bérletes előadás)(X)
  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Liget téri takarítás
  • 16.00 óra, Homokkerti Közösségi Ház: Tánc világnapja
  • 17.00 óra, Tímárház: Kösöntyű II. – az ékszerkészítő pályázat nyerteseinek kiállítása (május 26-ig)
  • 19.00 óra, Lovarda: Pokolgép nagykoncert
  • 20.00 óra, Roncsbár: the Grenma / Our Youth / Flatband

április 25., szombat

  • 10.00 óra, Józsai Közösségi Ház: 20 éves a Felsőjózsai Nyugdíjasok Baráti Köre
  • 10.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Csapókerti életmódnap
  • 10.00 óra, Tímárház: Tavaszi díszek készítése természetes anyagokból
  • 11.00 óra, Csokonai Színház: 25 éves a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány
  • 13.00 óra, Diószegi Sámuel Szakközép- és Szakiskola: Segítség és gyógyulás Bruno Gröning tanítása által – Bevezető előadás debreceni 1 közösség
  • 15.00 óra, Élettudományi Galéria: DMA Divat és Művészeti Szakközépiskola “Kibontakozás” című divatrajz kiállítása (május 15-ig)
  • 15.00 óra, Ondódi Közösségi Ház: Kézműves klub nem csak gyerekeknek
  • 15.00 óra, DAB Székház: Szipál Márton fotókiállítása
  • 16.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: A kaktuszok a növényvilág nagy túlélői – ismeretterjesztő előadás
  • 17.00 óra, Aranybika Hotel: Filmvetítéssel egybekötött bibliai kalauzolás: Útban Galileából Jeruzsálembe
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Akár akárki (bérletszünet)
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Galiba az Aranybikában – a Hajdú Táncegyüttes műsora (Csortos Gyula bérlet)
  • 20.00 óra, Roncsbár: CLOUD 9+ / Debrec’N’Bass

április 26., vasárnap

  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (családi előadás)(X)
  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 10.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Liget téri piknik
  • 11.00 óra, DOTE Elméleti Galéria: Varga Zita grafikus és Huczek Zoltán festőművész “Én így látom” című kiállítása (május 15-ig)
  • 17.00 óra, Csokonai Színház: William Shakespeare: A windsori víg nők (Shakespeare bérlet)

április 27., hétfő

  • 9.30 és 11.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Mozi terem: „Ezer arcú képzelet” – divatbemutató a Könnyűipari Szakközép- és Szakiskola diákjainak munkáiból
  • 14.00 óra, Csokonai Színház: Tűzrőlpattant tündérország (mesebérlet)
  • 14.00 óra, Tócóskerti Iskolai és Gyermekkönyvtár: „Anya kezét fogni jó” anyák napi vers-, rajz-, fotópályázat eredményhirdetése, kiállítása
  • 14.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Férfi nap – Köszöntő – apák, nagyapák, férfiak köszöntése
  • 19.00 óra, Nagytemplom: Jótékonysági orgonakoncert
  • 19.00 óra, Kölcsey Központ: Kovács Kati anyák napi, élőzenekaros koncertje

április 28., kedd

  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 10.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár – Nyelvi részleg, Amerikai kuckó: Testvérvárosaink – Ismerjük meg őket! – Úti beszámolók és kiállítások
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Csokonai Színház: Tűzrőlpattant tündérország (mesebérlet)
  • 16.30 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár: Debrecen és a szabadkőművesség – Györfi Lajos történész-muzeológus előadása
  • 17.00 óra, Józsai Közösségi Ház: „Érzékek” – Kocsis László grafikusművész kiállítása (június 12-ig)
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár: „Anyám édes álmot ígért” – Éles Árpád debreceni költő felolvasóestje
  • 19.00 óra, Víg Kamaraszínház: Chioggiai csetepaté (Lontay Margit bérlet)
  • 19.00 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: Bill Manhoff: Bagoly és cica – színmű egy részben

április 29., szerda

  • Kölcsey Központ, Bényi Árpád-terem: Optikai illúziók – interaktív kiállítás (május 24-ig)
  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Őztestvérek (kamarajáték)(X)
  • 10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Mozi terem: „Bokázó” – a Tánc Világnapja alkalmából
  • 10.00 óra, Kőrösi Csoma Sándor Tagintézmény: Lurkó kuckó – kiskamaszoknak
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Színes percek
  • 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 14.00 óra, Csokonai Színház: Tűzrőlpattant tündérország (mesebérlet)
  • 17.00 óra, Józsai Közösségi Ház: „Ha táncolsz élsz,…ha élsz táncolsz” – Tánc Világnapi gálaműsor
  • 17.30 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: „Hosszú búcsú Halmos Bélától” – Szomjas György filmjének vetítése, majd beszélgetés az alkotóval
  • 18.00 óra, Víg Kamaraszínház: Chioggiai csetepaté (Universitas bérlet)
  • 18.15 óra, Ifjúsági Ház: Nyílt gyógyító nap (Életreform Egyesületi Esték)








hirdetés