MVLC: Három negyeden keresztül teljesítették a feladatot Szegeden

Nem volt kérdéses a végeredmény
Nem volt kérdéses a végeredmény - © Fotó: ÉM-archív
Miskolc – Szegeden játszotta szerdán az alapszakasz utolsó meccsét a PannErgy-MVLC.

A meggyengült Szeged elleni győzelemért járó 3 pontot már a kezdés előtt zsebbe tehették a vendégek a hétközi OB I-es bajnokin, persze azért a medencében bizonyítani kellett a miskolciaknak. Bowen és Milicic akcióból talált be (0-2), még nem telt el csak 1 perc 12 másodperc a meccsből. Fodor R. szépített (1-2), aztán Vadovics kihagyott egy ötméterest. Korbán egyenlített (2-2), nagyon akart a fiatal Szeged, de az első szünetig még Misic és Berta is gólt szerzett (2-4).

Nem találtak fogást

A folytatásban már csak a vendégek voltak a vízben, ugyanis a második negyedben sem Misic, sem Bowen, sem pedig Kuzmenko találatátra nem jött válasz (2-7). A házigazda a harmadik felvonásban sem talált fogást a sokkal erősebb MVLC-nél, így Bowen, Vadovics, Misic, Sánta és újból Bowen gólja már 2-12-t jelentett (bár közben Berta elhibázta a második büntetőt is). A befejező játékrészben itt Berki és Korbán kétszer, ott Misic, Bowen, Berta, Misic, Kuzmenko és Sánta tudott még a kapuba lőni, így 13 góllal nyert a vendéggárda.

ÉM-MI

Jegyzőkönyv

Contitech Szeged – PannErgy-Miskolci VLC 5-18 (2-4, 0-3, 0-5, 3-6)

Szeged, 200 néző. V.: Marnitz, Csizmadia.

Szeged: Leposa – Baróthy (-), Berki (1), Korbán (3), Szilvasán P. (-), Vidovics (-), Fodor R. (1). Csere: Zsigri (-), Mickic (-), Irmes (-), Farkas K. (-), Sikter (-), Börcsök (-). Edző: Varga Péter.

MVLC: Kósik – Nagy Á. (-), Bowen (5), Vadovics (1), Misic (5), Milicic (1), Halek (-). Csere: Kuzmenko (2), Berta (2), Sánta (2), Jakab (-), Hornyák (-), Lukács D. (-). Edző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 2/7, ill. 1/5

Gól/büntetőből: 1/1, ill. 0/2

Varga Péter: – Gratulálok a Miskolcnak, érvényesítették a papírformát. Jelenleg más szinten van a két csapat.

dr. Sike József: – A cél az volt, hogy minél kevesebb gólt kapjunk, ezt három negyeden keresztül jól csináltuk, az utolsóban azonban fegyelmezetlenek voltunk. Öt szép évet Szegeden töltöttem el, így nehéz megélnem, hogy a klub jelenleg itt tart.