szon-sportoldal

2007.12.19. 21:06

Szenzációs évzáró győzelem

<p>Azt mondják, aki szereti a kosárlabdát, annak egyszer át kell élnie a körmendi fílinget. Így aztán fel is kerekedtünk, és elkísértük a Marso-Vagép NYKK élvonalbeli férficsapatát idei utolsó bajnokijára, amely a vasi városban volt.</p>

Irigylésreméltó mindaz, ami Körmenden körbeveszi a sportágat, de hát tettek is ezért az elődök, amiről a hat kupagyőzelmet és három bajnoki címet hirdető zászlók is árulkodnak. A maiak? Volt már jobb csapata a Körmendnek, így a Rába-partján otthonosan mozgó Déri Csaba vezette Nyíregyháza nem érkezett esélytelenül az ország másik végébe.

Hogy mennyire nem, arról az első negyed is árulkodott. Többnyire a vendégek vezettek, igaz, Vavrával nehezen boldogultak a centerek a saját palánk alatt, így az első tíz perc éppen akkor ért véget, amikor a házigazdánál volt az előny.

A folytatásban aztán visszaterelte a meccs folyását az „eredeti” mederbe a vendégcsapat, Trepák a legjobbkor dobta kosarait, amelyek közé egy tripla is belefért.

Buchanan pedig ott folytatta, ahol egy hete Klosterneuburgban abbahagyta, öt triplával zárta az első félidőt. A negyedik és az ötödiket az utolsó percben vágta be, az utolsót éppen dudaszóra. Így aztán a nagyszünetben, a hatpontos előny birtokában több, mint bizakodó volt a hangulat a vendégoldalon…

Hát, még, hogy a harmadik etapban sem csökkent a nyíregyháziak lendülete. Buchanan ekkor már kettő plusz egyes kombinációkkal szerezte három pontjait, és a különbség nemhogy csökkent volna, tovább nőtt.

Ha kellett, Savic is bevágott egy-egy kosarat, és Trepák is zseniálisan játszott. Egyszóval: nem volt hibapont a vendégek játékában, és ezt az egyre halkuló közönség is díjazta: Sitku triplája után (71–93) a nyíregyháziakat éltette a „Húsz, húsz” rigmus, a meccs hősét, Buchanant lecserélésekor vastaps kísérte a kispadig, miként a csapatot az öltözőbe. Mindezek a hazai tábor részéről persze.

Története során először nyert az NYKK Körmenden, de az igazi eufória elmaradt. Egy huszonnégy pontos különbséget nem illik kitörő örömmel fogadni, Déri Csaba pedig a jó angol focistákhoz hasonló módon nem alázta meg egykori csapatát azzal, hogy ovációban törjön ki.
Azt viszont konstatálhatja, hogy jó úton jár a csapat.

Jegyzőkönyv

Körmend–Marso-Vagép NYKK 75–99 (18–16, 23–31, 18–27, 16–25)
Körmend, 1500 néző, v.: Forrai, Bognár, Török.
Körmend: Harris 18/3, Fodor M. 4, Ferencz 2, Vavra P. 16, Ocitti 12. Csere: Moric 11, Trummer 10/9, Gráczer, Kocsis 2, Tóth G. Edző: Zsebe Ferenc.
NYKK: Savic 22/9, Buchanan 29/21, Mouton 13, Sitku 13/6, Helbich 2. Csere: Trepák 17/3, Siska 3/3, Krasznai, Farkas A. Edző: Déri Csaba.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–5, 3.: 4–9, 5.: 8–11, 8.: 13–15, 13.: 22–24, 14.: 22–27, 16.: 31–30, 18.: 37–36, 20.: 41–44, 22.: 43–54, 25.: 49–57, 27.: 52–65, 29.: 59–72, 33.: 62–79, 38.: 71–90.
Déri Csaba: – Az, hogy a nemzetközi kupába folyamatosan nagyon erős ellenfelekkel játszunk, az előbb-utóbb kamatozni fog. Gratulálok a csapatnak, de dolgozni kell tovább!
Zsebe Ferenc: - Valószínűleg ez volt a hattyúdalom