Mindent megtettek a pontszerzésért

Másfél perccel a vége előtt még a kapusát is lehozta a Miskolci Jegesmedvék, ám nem jött össze a hajrá.

Szerdán este a debreceni jégcsarnokban lépett pályára a Miskolci Jegesmedvék Jégkorong SE együttese a jégkorong ob I alapszakaszában. A miskolciaktól a legvérmesebb szurkolók talán bravúros győzelmet vártak, ám a Macik szakvezetése inkább egy huszáros pontszerzésben bíztak a hajdúsági fővárosban.

Lukács dupla

Az első felvonásban a zöld-fehérek akarata érvényesült, ám a középső húsz perc már kiegyenlített játékot hozott. Az albérletben játszó Jegesmedvék aztán annak ellenére sem zuhantak össze, hogy a záró játékrész is budapesti góllal kezdődött, hiszen 0-3 után Lukács Zsolt és Sike Zoltán gyorsan összehozott két találatot, ami rendkívül szorossá tette a záró pillanatokat. Zúgott is a ,,Hajrá, vidék!” Debrecenben, ám a ,,dráma” még hátra volt. Másfél perccel a vége előtt nagy tanakodás után a Nagy András, Bíró Ignác vezette miskolci csapat úgy döntött, hogy lehozza a kapust és inkább mezőnyjátékossal rohamoz a pontszerzés érdekében. A bulit annak rendje és módja szerint el is hozta az MJJSE, felálltak a támadó harmadban, körbejáratták a pakkot, ám egy miskolci lövés elkerülte Fedor ketrecét. A lecsorgóra Sándor csapott le és az üres kapuba helyezett… A végeredményt aztán a svéd Oscarsson állította be.

Jegyzőkönyv

Miskolci Jegesmedvék JSE – Ferencvárosi TC 2–5 (0–2, 0–0, 2–3)

Debrecen, 200 néző. V: Árkovics, Soós, Barabás

MJJSE: PÁL – Pócs, Hornyák, Dányi, Orosz, Béres, Csaba M., LÁDA B., Verba, Egri, Marosi, NAGY Z., Nagy G., LUKÁCS 2, SIKE Z. (2), Polányi, Hutter Sz., Rácz (kapus). Edző: Nagy András

FTC: Fedor – Nagy L., Székely Mádai, Feil, Hoffmann, Jánosi (1), Serdült, Vígh, SÁNDOR 1, Kaszala (1), Krisztu, Dunai, Sadiki, Szappanos (1), SZILASSY 1 (3), OSCARSSON 2 (2), PETRES 1 (1), Simon, Szőke (kapus). Edző: Szabó István

Kiállítások: 20, ill. 22 perc

Nagy András:Egy nagyon jó mérkőzésen a végén maradtunk alul. Nincs miért szégyenkeznünk, de nagyon szomorúak vagyunk…

Szabó István:A sok kiállítás érzésem szerint tönkreteszi a jégkorongot. Bízom benne, hogy a hétvégén Érsekújváron már nemcsak kidolgozzuk, hanem be is lőjük a ziccereinket.